Ігор Бриченко: Ми повинні прислухатися до думок і пропозицій малих землевласників

Ігор Бриченко: Ми повинні прислухатися до думок і пропозицій малих землевласників

Народний депутат України Ігор Бриченко виступає на захист малих землевласників. На засіданні аграрного комітету Верховної Ради обговорювався законопроект №4010а, який має врегулювати правове положення малих власників землі, яких в Україні абсолютна більшість, та земельні стосунки емфітевзису.

Ігор Бриченко засуджує політиканство в питаннях агросфери та вбачає небезпечним вплив великих землевласників, яких він називає «латифундистами» на своїй сторінці у Фейсбуці. Ігор Бриченко пише:

«Вчорашнє засідання аграрного комітету залишило доволі багато запитань, що поки залишаються без відповіді. І все ж, чому в питаннях, що стосуються малих землевласників їх представники не приймають участі? Чому їх долю намагаються вирішувати латифундисти та орендарі? Чому коли продаєш квартиру, чи здаєш її в оренду бажаєш завжди отримувати найвигіднішу пропозицію, а від передаючі в оренду клаптика власної землі люди отримують копійки? Чому так?

Обговорюючи законопроект 4010а, суть якого полягає у вдосконаленні правового регулювання відносин емфітевзису, як інструменту для здешевлення кредитів та залучення інвестиційних коштів до аграрного сектору економіки, ми намагалися знайти найвигідніші варіанти саме для землевласників.

Нагадаю, що аграрний комітет Верховної Ради України на 99% складається із аграріїв, які на власному досвіді знають як працювати із землею. Та ще раз наголошую, не треба вносити політику до аграрного комітету, досить політиканства. Я вже звернувся до заступника голови Комітету Верховної ради з аграрної політики та земельних відносин Олександра Бакуменка та колег з комітету, стосовно необхідності змінювати формат проведення виїзних засідань та слухань. Ми повинні прислухатися до думок та пропозицій також і малих землевласників, та орієнтуватися на поліпшення земельних відносин між землевласниками та орендарями, дати змогу захищати їх клаптики землі».