Ініціатива Арсенія Яценюка – невизнання виборів до Держдуми Росії

Ініціатива Арсенія Яценюка – невизнання виборів до Держдуми Росії

Під час ранкового ефіру на телеканалі «112» з гостем студії депутатом Верховної Ради України від «Народного фронту» Вадимом Підберезняком обговорювалося голосування парламентом нелегітимності виборів до Держдуми Росії з українських тимчасово окупованих територій та зовнішньої політики під час війни.  

Вадим Підберезняк повідомив, що Україна та наш парламент мав першим в світі подати приклад, як ми ставимося до того, що до Держдуми Російської Федерації обирали людей з окупованих територій України.

«Наша позиція, беззаперечна в тому, що нинішня Державна Дума Російської Федерації – вона нелегітимна, у зв’язку з тим, що ці вибори не мали відбуватися на окупованій території», – підкреслив депутат «Народного фронту»

На запитання ведучої у студії чи можемо ми щось змінити, щоб посилити допомогу Заходу Вадим Підберезняк висловив свою позицію.

«Ініціатива з такою постановою, яку ми вчора прийняли щодо нелегітимності виборів до Держдуми Російської Федерації належить саме Арсенію Яценюку. І ми підтримали як фракція цю ініціативу. По-другу, на мій погляд, нам вже давно потрібно визначитись і назвати речі своїми іменами. Тобто, якщо в нас йде війна, то ми повинні назвати війну війною. Оголосити агресора і світ повинен це сприймати. Якщо в нас є АТО – доді наслідки ми розуміємо, що там є терористи. І ми що – ведемо переговори з терористами?! Я цього не розумію!» , – наголосив він.

Також Вадим Підберезняк висловив своє розуміння, що світова спільнота вдається до різних дипломатичних ходів, щоб не загострювати відносини з Росією. Але, на думку «фронтовика», світ повинен зрозуміти, що Україна є форпостом для Європи і для іншого світу від російської агресії.

«Якщо світ нас не підтримає, то я би ставив би в основу усіх переговорів той Будапештський меморандум, який ми колись підписали і великі країни виступили гарантами нашої безпеки, того, що наші державні кордони не будуть торкнуті. Одна з країн-підписантів порушила умови договору», – наголосив Вадим Підберезняк та продовжив, – «Ми повинні зрозуміти, що ми сьогодні одні. Є деяка допомога, але вона недостатня. І тому світ повинен зробити все, щоб допомогти Україні. Інакше ми повинні ставити під сумнів всі міжнародні договори, якщо не виконується один – про гарантії безпеки».

Вадим Підберезняк припускає, що деякі наші можновладці не розуміють всіх сторін реальної війни та фронті і, тому, зволікають з важливими рішеннями. Він іронічно запропонував робити для таких спеціальні тури в зону АТО та під обстріл.