Скандал с «Інтером» – ознака інформаційної війни проти України

Скандал с «Інтером» – ознака інформаційної війни проти України

Свобода слова – це велике завоювання нашого суспільства і цим досягненням ми пишаємося. Право на правду – невід’ємне право свободної людини. Людини, яка свідомо обирає свій життєвий шлях, будує власне суспільство. Брехня та провокації – навпаки, віддаляють людину і суспільство у цілому від правильного вибору. Ось, чому так важливо мати чисті джерела інформації.

Завдяки героїчному опору бійців АТО, волонтерів та суспільства у цілому нам вдалося зупинити озброєного агресора. Недалекий той час, коли ми повернемо наші території. Однак, це не означає кінець війни. Напроти, доки існує кремлівська кліка, що марить відновленням Російської імперії – війна не закінчена. Путін нарощує бойову міць на наших кордонах і на окупованих територіях України. Якщо навіть ескалації збройного протистояння не відбудеться, то це тактика Кремля на виснаження нашої держави. Отже, війна, як і раніше, перейшла у інші форми: економічні, політичні, інформаційні.

Російська п’ята колона всередині України – це не менша загроза, аніж військове вторгнення на Донбасі. Москва  створила і фінансує мережу медіа-ресурсів (ТБ, радіо, Інтернет) для дестабілізації ситуації та “розкрутки” контрольованих нею політиків-популістів.

Скандал з телеканалом «Інтер» – це ознака інформаційної війни проти України. Тієї війни, яку веде проти нас, проти нашого вільного європейського вибору кремлівська влада. Нашому суспільству та всьому світові ще важко остаточно прийняти, що гібридна війна, яка розв’язана Росією, вже давно ведеться і ведеться різними засобами. Дезінформація, брехня та провокації – є невід’ємною складовою цієї війни.

В Інтернеті опубліковані документи зі «зламаних» електронних пошт російської громадянки, креативного продюсера на телеканалі «Інтер» Марії Столярової. З листування витікає, що вони спланували й готували пропагандистські телесюжети для обливання брудом лідерів «Народного фронту»: Арсенія Яценюка, Олександра Турчинова, Сергія Пашинського, Миколи Мартиненка, Миколи Княжицького. Сценарії сюжетів поєднують у собі кремлівські тези («Україна має негайно припинити війну, яку розпочали лідери Євромайдану»), безмежний економічний популізм і голослівні звинувачення в корупції. Крім того, листування демонструє тісну співпрацю Столярової із проектами «Народний контроль» Дмитра Добродомова, «Партія простих людей» Сергія Капліна, «Партією рішучих громадян» Борислава Берези. А також з функціонерами «Опоблоку» (зокрема, радником Льовочкіна росіянином Ігорем Шуваловим). З листування зрозуміло, що виборчі ролики Капліна, Добродомова й «Опоблоку» робили саме ці росіяни-українофоби.

Оприлюднені в листуванні факти підтверджують: саме Москва організувала й профінансувала гостру політичну кризу, яка виникла восени 2015 року й ледь не призвела до дочасних виборів Верховної Ради. «Народний фронт» від початку заявляв, що інформаційна кампанія проти Уряду Яценюка була потрібна насамперед Росії. Тепер ми ТОЧНО знаємо, що це була ворожа кампанія в рамках «гібридної агресії» Путіна.

Кремлівська влада домагалася відставки прем’єра Яценюка і розпуску Ради, щоби досягнути припинення фінансування АТО, скасування усіх реформ коаліційного Уряду, Угод про Асоціацію та ЗВТ з Євросоюзом, повернення України до газової залежності, а також скасування економічних санкцій, які Яценюк запровадив проти Криму й терористів на Донбасі. Але Яценюк поламав путінський сценарій дочасних виборів – добровільно передавши владу Гройсману на умовах продовження АТО і реформ.

Керівництво телеканалу «Інтер» замітає сліди. Саме з початком розслідування проросійської діяльності каналу відбувся його підпал «невідомими», в наслідок чого інші докази були знищені. При цьому виникає питання: чому зникли записи з камер відеоспостереження самого телеканалу?!

З листування Столярової, стало ясно: це все ОДНА КОМАНДА ВОРОГІВ УКРАЇНИ. С. Каплін і Д. Добродомов з їхніми «партіями» – це штучні проекти Кремля, – такі самі, як «Опоблок», «Партія «Життя», «ДНР» і «ЛНР». Деталі з оприлюднених електронних листів чітко збігаються з публічними антиукраїнськими кроками Добродомова й Капліна: дискредитацією Уряду Яценюка; кампанією проти співпраці з МВФ; боротьбою проти ухвалення держбюджету й фінансування оборони.

ГПУ, СБУ і НАБУ мають активізуватися для покарання цієї п’ятої колони. Перемога на Донбасі неможлива без розбиття ворогів у Києві. «Народний фронт» звернувся до СБУ з вимогою видворити за межі України громадянина Росії Ігоря Шувалова, який і до цього часу формує інформаційну політику «Інтера». Також наші депутати звернулися у ГПУ з вимогою детально розслідувати зв’язки Столярової з названими народними депутатами.

Тому, щоб перемогти у цій гібридній війні – ми маємо бути і сильними, і пильними.

Вадим Підберезняк

Народний депутат України,

Голова Миколаївської обласної організації партії «Народний фронт»