В основу міжнародних стосунків треба ставити договір про гарантії безпеки – Вадим Підберезняк

В основу міжнародних стосунків треба ставити договір про гарантії безпеки – Вадим Підберезняк

Таку думку висловив  в ефірі телеканалу «Еспресо» народний депутат України Вадим Підберезняк. Він висловив думку, що санкції Заходу проти Росії є самим мінімальним рівнем відповіді, щодо тих зобов’язань безпеки, які надавались Будапештським меморандумом.

«Свого часу світ гарантував Україні безпеку, коли ми відмовлялися від ядерної зброї. І тому на сьогоднішній день, на мій погляд, питання доцільності чи такої ваги цих міжнародних договорів, не тільки того, що ми підписували, а можна поставити в ряд багато і інших договорів – чого вони варті?! Якщо світ не зможе захистити Україну, чи надати хоч яку підтримку?! Тому санкції, на мій погляд, це найменше, що світ може зробити. Тому, те що вони допомагають – то є певні зобов’язання. Якщо це цивілізований світ, то вони, як порядні люди, повинні виконувати свої зобов’язання на міжнародній арені у першу чергу», – наголосив Вадим Підберезняк.

Також під час розмови у студії про перспективи україно-польських відносин та  спільної заяви про Волинську трагедію Вадим Підберезняк висловив свою позицію. Від відмітив, що пошук об’єднуючих елементів в контексті даної проблеми є дуже важливим. Є необхідність загладжувати ті кути спільної історії, які по різному сприймаються в обох країнах і що, дійсно, треба шукати і тих, хто проявив у ці часи людяність до ворожої сторони та будувати міждержавні стосунки далі. На думку Вадима Підберезняка – світ не є чорно-білим, а історія є набагато ширшою, ніж ми звикли уявляти.

Разом з тим, він підкреслив, що роздмухування україно-польських суперечностей вигідно нинішній Росії і вона це використовує.

«Нам не треба забувати, що і в Україні, і в Польщі працює п’ята колона, яка використовує всі можливості. Це путінська колона, яка використовує всі можливості, щоб створити умови для неприйняття один одного і використовує всі ці наші забобони. По-друге, ця ж п’ята колона використовує всі можливості для того щоб розхитати ситуацію в країні шляхом створення такої політичної кризи, скажімо так, штучної, – підкреслив депутат від «Народного фронту» та додав, – Дуже добре розуміють, що якщо в Україні створити таку політичну кризу – це розбалансує державу і створить умови для того, щоб потім нашу державу просто розірвати. Тому, цей внутрішній ворог не тільки на сході країни, не тільки на півдні – внутрішній ворог є серед нас. Він є і в Раді, і біля Ради, і так далі і так далі».

Також, обговорюючи неоднозначність україно-польських стосунків, Вадим Підберезняк пригадав, що його предки були серед тих самих людей, яких вислали за операцією «Вісла». Тому не варто зосереджуватися на минулому, яке роз’єднує – варто зосередитися на спільному майбутньому.

На думку Вадима Підберезняка нам, по перше, треба визначитись, чи ми дуже добре копирсаємось у минулому, чи ми ставимо спільні цілі і завдання, зрозуміємо, що ми потрібні одні одному. Визначитися, що як тільки ми перейшли певний рубіж – це все вже історія. Україна і Польща – це ті сусіди, які не просто можуть, вони повинні довіритися один іншому.

Наприкінці розмови Вадим Підберезняк висловив свою особисту позицію, щоб розібратися у нинішній ситуації – нам потрібно чітко визначитися із поняттями:

«В нас все гарно стане тоді, коли ми розпочнемо називати речі своїми іменами: війну – війною. Коли є війна і є агресор, і світ це сприймає. І це буде нормально, і всі будуть відноситися до цього як до війни, а до Росії – як до агресора. Якщо є антитерористична ситуація, то є терористи, з якими ніяких перемовин не може бути. Потрібно бути чесними, перед усім, самими з собою».