Ігор Бриченко: Потрібна підтримка реформ з боку громадян

Ігор Бриченко: Потрібна підтримка реформ з боку громадян

Народний депутат України Ігор Бриченко в контексті скандалів з новою поліцією, втому числі і на рідній йому Миколаївщині, висловив сою позицію. Своє бачення реформи правоохоронної системи та проблем, які виявилися набагато глибшими, ніж це здавалося та шляхами ї розв’язання він поділився на своїй сторінці на Фейсбуці.

Ключовими елементами реформи, на думку депутата «Народного фронту» Ігоря Бриченка», є не тільки законотворча діяльність парламентарів та професійна робота виконавчої влади, зокрема МВС: важливою є громадська активність, моніторинг дій влади та підтримка тих паростків реформ, які ще можуть бути дуже слабкими, щоб здолати стару систему. Ігор Бриченко пише:

Перша ейфорія від появи Нової поліції залишила українців. І тепер майже кожен вважає своїм боргом тицьнути пальцем в поліціанта та розказати, як вони відмовляються виконувати присягу державі. Воно й зрозуміло, адже багато років міліція замість того, щоб бути правоохоронним, була КАРАЛЬНИМ органом. Методи допитів старої міліції відшліфовувалися роками: «ластівка», «слоник», «папуга», олівці, книги та інші. Все це залякало людей.

Звичка боятись міліцію призвела до того, що в новій поліції громадяни намагаються побачити катів, а замість цього – бачать привітність молодих та красивих хлопців та дівчат.

Ігор Бриченко з новими патрульними2Наразі ж проходить процес переатестації старих кадрів міліції, багато з яких відсторонені від виконання посадових обов’язків. Якщо потрібно буде роботи переатестації нових кадрів, то це буде робитися стільки разів, скільки це буде потрібно!

Міністерство внутрішніх справ та Нова поліція намагаються зломити стару систему, реформувати її під сучасні вимоги суспільства, а, як наслідок, отримують не тільки супротив системи, але й громадянську пасивність та навіть агресію.

Кривоозерський район, місто Миколаїв, та загалом Миколаївська область не зникають зі шпальт газет в негативному ракурсі з критикою роботи поліції та, як багато кажуть, «поліцейсько-міліцейським свавіллям». Не можу не погодитися з тим, що є провина і представників Нової поліції. Але ставити штамп «негідники» на всій Новій поліції – не можна. Треба дати можливість провести реформу всієї правоохоронної системи, адже всі чудово розуміють, що тільки змінивши назву з «міліції» на «поліцію» нічого одразу не зміниться. Потрібен час, потрібна підтримка реформ з боку громадян. Якщо є проблеми з новими представниками поліції, не треба це приховувати, необхідно одразу ж про це повідомляти. Тому за допомогою громадського контролю є можливість довершити державні реформи.

Хочу також нагадати, що, коли МВС разом з народними депутатами намагались дати змогу Новій поліції мати реальні важелі впливу щодо «злодіїв в законі» та мати змогу припинити їх діяльність, то цей законопроект підтримали лише 178 депутатів у Верховній Раді. 100% з присутніх депутатів від фракції «Народний Фронт» підтримали даний законопроект:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=7316

Посилання на законА коли прогримів на всю країну скандал щодо даїшників з Коблевської траси, Арсен Аваков розпустив ДАЇ в Миколаївській області та розпочав набір в Нову поліцію. І зараз все ще йде процес формування Нової поліції, й одразу ж йменувати її «мертвонародженою» не можна. Люди завжди з острахом ставились до нового, але з часом розуміли, що це на краще. Треба дати шанс Новій поліції доказати, що вони здатні захищати громадян Те, що трапилось в Миколаївській та інших областях України, стане гарним уроком для тих, хто планує захищати порядок в Україні в рядах Нової поліції. І знову ж те, що сталося, ще раз підтверджує, що реформи потрібні, що тільки завдяки ним є можливість виявити недоліки в новій правоохоронній системі та зробити все можливе, щоб виправити їх та здобути довіру українців.