З Днем знань

З Днем знань

Шановні батьки та учні! Миколаївська обласна організація «Народного фронту» вітає всіх зі святом знань!

Ми знаємо, що без якісної сучасної освіти у країни не може бути світлого майбутнього. Нам у спадок залишилися всілякі негаразди як від радянської системи, яка вже давно застаріла, так і від псевдо реформаторів доби Януковича. Ми, усвідомлюючи всю складність, взяли на себе відповідальність провести спільно з нашими партнерами по коаліції справжню реформу освіти.

Цього року ми бачимо реальні зрушення в системі нашої освіти. Завдяки парламентським ініціативам депутатів «Народного фронту», діяльності міністра освіти та науки Лілії Гриневич, участі наших активістів на місцях – відбулися конкретні зміни.

42a205c2d9cc46cb05f1fb3ffaac119a_zphБуло розроблено нову концепцію освіти; розпочато перехід до більш прогресивної сучасної моделі – 12 річну середню освіту; розроблено закон «Про освіту», де мають бути врегульовані всі питання дошкільної, шкільної, вищої та професійно-технічної освіти; вирішено питання розміщення викладачів та учнів з тимчасово окупованих територій. В умовах децентралізації розпочато створення опорних шкіл та збільшення парку шкільних автобусів.

Зокрема, завдяки цим зусиллям, Миколаївщина напередодні нового учбового року отримала 27 новеньких шкільних автобусів. Завдяки потенціалу, закладеному у бюджет ще Урядом Арсенія Яценюка, незважаючи на війну в країні, ми фінансуємо освіту в обсязі, який рівний фінансуванню оборонного бюджету України. Ми плануємо найближчим часом збільшити зарплату працівникам освіти на 2 тисячі гривень, тільки б парламент проголосував закон про спецконфіскацію, який поверне частину вкрадених режимом Януковича грошей.   

Міністр освіти і науки, представник «Народного фронту» Лілія Гриневич робить все для того, щоби система освіти: дошкільної, середньої, професійно-технічної і вищої, – стала насправді європейською. «Ми, з одного боку, захищаємо державу, а з іншого – творимо нову державу через навчання української молоді, через формування нової якості української нації», – нещодавно висловився Арсеній Яценюк.

Без названияЗа словами Лілії Гриневич, одне із завдань, що поставило перед собою  МОН, – перейти від авторитарної педагогіки до педагогіки партнерства, де вчитель, дитина та її батьки братимуть на себе рівну відповідальність за навчання дитини, будуватимуть здорові та рівноправні стосунки. Цей принцип закладено не лише у концепцію Нової української школи, а й у оновлені програми та рекомендації для початкової школи.

Попереду ще багато справ. Ми сміливо крокуємо далі. Ми вітаємо наших учнів та студентів! Ми вітаємо батьків та педагогів!

Словом і ділом: з Днем знань!