Володимир Омелян на Миколаївщині: В Укравтодорі «хворих» людей не потрібно

Володимир Омелян на Миколаївщині: В Укравтодорі «хворих» людей не потрібно

17 серпня на запрошення депутатів фракції «Народного фронту» Тараса Креміня та Ігоря Бриченка, а також голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко до Миколаївщини з робочим візитом прибув міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Він висловив своє незадоволення діяльністю Миколаївоблавтодору, зокрема ремонтом траси Н-11.

Народний депутат України Ігор Бриченко пригорнув увагу міністра до жахливого стану дороги на ділянці до Снігурівки. Перелічуючи проблеми від поганої дороги, які висловлюють йому мешканці округу, Ігор Бриченко не приховував емоцій та критики в адресу керівника Миколаївоблавтодору.

На зустрічі з журналістами Володимир Омелян повідомив:

«Мета мого візиту – це проконтролювати, що відбувається з дорогам Миколаївщини, в якому вони стані і чому так трапилося, що саме Миколаївська область стала аутсайдером кількості виконаних ремонтних робіт. У зв’язку з цим, ми вже провели заміну керівництва на рівні обласного автодору».

3Він також повідомив що нещодавно був акцептований тендер на будівництво та відновлення найбільш проблемної дороги у Миколаївській області – Н-11. На наступному тижні компанія-переможець приступить до ремонтних робіт, також буде продовжуватися ямковий ремонт.

На запитання журналістів щодо проекту та перегляду транспортної стратегії для Миколаївщини Володимир Омелян відповів:

«Миколаївщина знаходиться на одному з ключових транспортних вузлів, які ведуть з Півдня України, з морських портів на Захід, до Європейського союзу, а також – на Північ. Тому, безперечно, Миколаївщина повинна отримувати як кращу залізничну структуру, так і кращі автошляхи».

Що стосується горезвісної Кіровоградської траси (Н-11), то за словами міністра інфраструктури треба виходити з того бюджету, який є:

«З одного боку він рекордний, з іншого, ми розуміємо, що за скромнішими оцінками – це сотні мільярдів гривень, які треба вкласти в дорожню інфраструктуру. Їх зараз немає. Тому, ключове питання для нас – це створення дорожнього фонду, це проведення дорожньої реформи в контексті децентралізації Укравтодору, введення вагового контролю і систему контролю якості будівництва і ремонту українських доріг».

Також Володимир Омелян розповів про комплексну роботу у всій транспортній галузі України. Зокрема, розпочато роботу по перегляду методики портових тарифів і зборів, розробляється закон про концесію портів, де пілотним проектом може стати порт «Октябрськ».

Разом з Тарасом Кремінем, Вікторією Москаленко та представниками громадськості міністр інфраструктури провів робочу нараду в Миколаївоблавтодорі. На зустрічі з трудовим колективом Володимир Омелян відкрито звинуватив працівників державного підприємства в саботажі та пошуках корупційних можливостей.

«Миколаївська область найгірша в Україні по освоєнню коштів. І це не можна сказати, що це персонально вина однієї людини. Тобто, кожен з вас, і я в тому числі, нічого не зробили щоб така ситуація не сталася», – сказав міністр інфраструктури.

7Він жорстко попередив керівників підрозділів та працівників, що надалі не буде жодних кулуарних ігор, впливу різних депутатів та політичних домовленостей, облрад та іншого. Що від організації вимагається якісна і професійна робота.

«Я нікому не давав жодної вказівки, крім того, що дороги на Миколаївщині повинні бути. Я з «хвилюванням» почув інформацію про те, як «хворіли», звільнялися і не хотіли працювати члени тендерного комітету, – так іронічно висловився Володимир Омелян та додав, – Тому, всі «хворі» будуть звільнені. В Укравтодорі хворих людей не потрібно. Вони будуть лікуватися в інших місцях. Будь ласка, ми повинні дати можливість людям користуватися якісними дорогами. Коли держава виділяє кошти під час війни і їх не вистачає на танки, на солдат, на інші вкрай необхідні речі, а ми просто не можемо їх освоїти – то це, взагалі, в жодні рамки не влізає».

«Не має бути надзусиль – просто зробіть свою роботу якісно», – так міністр закликав працівників облавтодору до чесної роботи та зазначив, що у них є і підтримка обласної ради, і та депутатів Верховної Ради, та виконавчої обласної влади. Володимир Омелян повідомив, що призначено нового керівника підприємства, але з випробувальним терміном на місяць.

Під час візиту міністра інфраструктури супроводжували народний депутат України Олександр Жолобецький, виконуючий обов’язки голови обласної адміністрації В’ячеслав Бонь, депутати обласної ради, громадські активісти, що опікуються станом доріг у Миколаївської області, зокрема, ведуть нагляд за використанням пересувних транспортно-вагових комплексів.

Також, під час візиту на Миколаївщину Володимир Омелян взяв участь у відкритті в місті Миколаєві річкового трамваю та відвідав порт «Октябрський».

4

1

2

9

6

5

8