Вадим Підберезняк: Е-декларування – це система боротьби з політичною корупцією

Вадим Підберезняк: Е-декларування – це система боротьби з політичною корупцією

Вадим Підберезняк народний депутат України від фракції «Народний фронт» в студії телеканалу «Еспресо» прокоментував ситуацію навколо електронного декларування.

«Система електронного декларування повинна бути. Вона повинна бути, щоб зменшити кількість паперової волокіти. Крім іншого, для точно контролю – хто що має і хто що забув задекларувати», – сказав Вадим Підберезняк.

Він повідомив, що ті проблеми, які виникли на сьогодні, можуть бути прибрані, а недоліки роботи системи потрібно виправити. На думку народного депутата це потрібно зробити за участю тих, хто буде працювати з цією системою, спільно з розробниками цієї системи.

«Система повинна працювати беззаперечно. Вона повинна працювати так, щоб ніхто, крім того, хто вносить сам ці данні, ніхто інший не міг внести ніякі данні. Тому, я думаю, що тим людям і чиновникам, і депутатам, і, навіть, простим людям, кому нема чого приховувати: для них нема проблем, як заповнити паперову декларацію, точно так і електронну декларацію. Може, вона складніша, але з цим не буде проблем у тих, кому нема нічого приховувати», – повідомив депутат «Народного фронту».

В цьому контексті Вадим Підберезняк висловив своє бачення, що запуск системи електронного декларування критикують ті, хто не ходів би цього і кому є що приховувати. Також він підтвердив, що особисто для нього нема проблем внести ц цю електронну декларацію всі свої особисті данні.

«Але, я особисто знаю деяких депутатів, які могли б … і яким є що приховувати. Приведу невеличкий приклад такого маловідомого нардепа Корнацького з фракції «Блоку Петра Порошенка», агрофірма якого володіє немалою кількістю землі у Миколаївській області і у Київській області. І статки цієї агрофірми походять саме з Російської Федерації. Дивіденди уходять в Російську Федерацію і там дуже багато чого, і там є чого приховувати. Але всю інформацію можна достати і побачити на відкритих реєстрах реєстрації юридичних осіб Російської Федерації».

Ведучій у студій поцікавився у Вадима Підберезняка його баченням ситуації по заявам пана Шабуніна щодо технічних збоїв роботи е-реєстру: чи то недолугість працівників, чи то спланований саботаж.

Оскільки це новий для України продукт Вадим Підберезняк не виключає, що можливі технічні помилки, недоліки, які потрібно виправити. Система на сьогодні недосконала, але щоб звинувачувати когось у свідомому перешкоджанні – потрібні суттєві докази та ефективна робота правоохоронної системи.

«Ми можемо бачити в кожному кроці чи в кожній помилці якийсь задум. Але я думаю, що коли лунають якісь звинувачення, то їх потрібно надати. Надати суспільству, якщо такі звинувачення лунають на адресу Президента, на адресу Голови Ради безпеки. Ці звинувачення потрібні бути підкріплені і одразу після цих звинувачень, я думаю, що пану Шабуніну потрібно звернутися до Генеральної прокуратури, до НАБУ, до чого завгодно з відповідними офіційними заявами про розслідування цих фактів, якщо він вважає, що є в нього докази, – сказав Вадим Підберезняк та наголосив на тому, що кожне слово, кожне звинувачення, яке лунає з вуст політика чи громадського діяча – має бути підкріплено документами.

2Також Вадим Підберезняк прокоментував ситуацію навколо звільнення шістьох суддів Миколаївщини та історію з суддею Чаусом. Вадим Підберезняк висловив своє невдоволення недостатньою професійністю роботи правоохоронних органів щодо судді Чауса та висловив своє здивування тим, що цьому судді оголошується підозра саме у той час, коли Верховна Рада знаходиться на канікулах та не може розглянути його питання.

Разом з тим, Вадим Підберезняк підтвердив принципову позицію фракції «Народного фронту», яка готова у будь який час перервати відпустки і повернутися до розгляду питання по судді Чаусу у Верховній Раді.

Також Вадим Підберезняк розповів про свою подорож на кордон з Кримом та свої враження від готовності ЗСУ дати відсіч в разі російського наступу.

Більш докладно на відео: