Вадим Підберезняк: Необхідно створити єдиний державний електронний реєстр земель, власників та орендарів

Вадим Підберезняк: Необхідно створити єдиний державний електронний реєстр земель, власників та орендарів

Народний депутат України Вадим Підберезняк в контексті розвитку прозорості діяльності органів державної влади та використання земельних ресурсів виступив з пропозицією створити єдиний державний електронний реєстр земель, власників та орендарів.

«В Україні необхідно терміново провести інвентаризацію землі, а також необхідно провести інвентаризацію власників. Створити реєстри власників і орендарів. Це полегшить і завдання для податкової та, разом з тим, і покаже – які землі використовуються незаконно. Таким чином, ми зможемо зняти  масу проблемних ситуацій, в тому числі з  крадіжками врожаю на чужих полях», – таку думку висловив народний депутат України Вадим Підберезняк.

Цю заяву він зробив в контексті численних звернень та скарг на скандали навколо земельних питань, зокрема по земельним паям та договорам оренди з горезвісною «Агрофірмою Корнацьких» у Первомайському районі Миколаївської області. Крім того, останнім часом збільшилася кількість викрадання врожаю на спірних землях.

Коментуючи невтручання поліції під видом, що це суто господарські питання, Вадим Підберезняк наголошує:

«На сьогодні – це стільки господарчі відноси, скільки злочини, які є крадіжкою чи пограбуванням. Тому створення єдиного реєстру власників та орендарів земельних ділянок держава має взяти на себе. Тільки так ми позбудимося махновщини та анархії в земельних питаннях».

На думку депутата «Народного фронту»: єдиний державний електронний реєстр земель, власників та орендарів має бути подібним до єдиного реєстру юридичних осіб.