Вадим Підберезняк: Владі треба визначитися – на чийому вона боці

Вадим Підберезняк: Владі треба визначитися – на чийому вона боці

На запрошення мешканців сіл Секретарка та Велика Мечетня Кривоозерського району народний депутат України Вадим Підберезняк здійснив робочій візит. На зустрічах йшлося про земельні питання, зокрема, про паї, орендну плату та стосунки з «Агрофірмою Корнацьких».

Жителі села Секретарка дізналися про попередні зустрічі у Первомайському районі, які проводив Вадим Підберезняк з питань земельних стосунків з «Агрофірмою Корнацьких», та зажадали зустрічі з депутатом «Народного фронту». Селяни Секретарки втомилися жити в постійній напрузі від ситуації, що склалася навколо їх землі. Багато з них планує уходити із агрофірми Корнацьких та забирати свої паї.

Вадим Підберезняк розповів людям, які методи у своїй роботі використовує «Агрофірма Корнацьких».

«Деякий час тому люди, як і ви, віддали землю «Агрофірмі Корнацьких »і цю землю оброблялиDSC_0030. Після виникли різні ситуації. Візьмемо за основу одне поле, воно, умовно кажучи, складене з 20 паїв. За 12 з них договору оформлені, а ті, що знаходяться по центру, не оформлені, але їх обробляють. Є й інша проблема. Колись люди видали довіреність представникові «Агрофірми Корнацького», щоб від їхнього імені розпоряджалися землею. Після людина, який видавав довіреність вмирає, але брат Корнацького, який числиться в довіреності, вже після смерті цих людей продовжує договір на 50 років від імені померлої людини. Це незаконно », – зазначив нардеп.

Він запропонував людям надати копії документів та отримати консультацію про те, яким чином можливо вирішити їхню земельну проблему.

3Після чого до Підберезняка звернувся глава фермерського господарства «Деметра К» Юрій Крохмаль і повідав історію про те, як фірма народного депутата Аркадія Корнацького залякує людей і не заважає йому нормально працювати. Юрій Крохмаль розповів, що працює в селі вже близько 10 років і на сьогоднішній день орендує землю у 350 осіб.

Після цього почалося найцікавіше. «Агрофірма Корнацьких», не бажаючи визнати поразку, стала наводити порядки на чужих землях. Спочатку людям пропонувалися додаткові умови але, коли орендодавці відмовилися продовжувати договори, почалися залякування. Крім того фірма розсилала людям листи про те, що їх земля продовжать знаходиться у власності «Агрофірми Корнацьких» так як не було отримано заперечень щодо цього.

В одному з листів місцевому жителю Віктору Побережцю фірма, посилаючись на ст. 33 Закону України «Про оренду землі» повідомляє, що відмова або затягування в процесі укладення договору може бути оскаржене в суді.

У свою чергу глава фермерського господарства Юрій Крохмаль заявив, що в цей час вищезгадана земля вже законно місяць перебувала у нього в оренді, і такий випадок не єдиний.

«Цікавий момент, що в тих листах немає статті 34 того ж закону «Про оренду землі ». Там йдеться про те, що в разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов’язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до орендодавця. У разі невиконання орендарем обов’язку щодо умов повернення орендодавцеві земельної ділянки орендар зобов’язаний відшкодувати орендодавцю завдані збитки », – прокоментував Крохмаль.

2«Агрофірма Корнацьких» вже подала на кількох селян до суду, але навіть не чекаючи ніякого рішення засіяла поля орендодавців. У той же час орендна плата покладено на фермерське господарство «Деметра К».

Не менш важливим, за словами Юрія Крохмаля, залишається і зневажливе ставлення «Агрофірми Корнацьких» до учасників бойових дій.

Варто відзначити, що їло Секретарка є одним з лідерів за кількістю учасників АТО, їх тут 40 чоловік, частина з яких зараз залишилася без роботи.

«Парадоксальна ситуація: люди, які захищали нашу країну від агресора, повернувшись на своє робоче місце втратили його. ТОВ «Агрофірма Корнацьких», фактично, захопила їх робоче місце, тому що кожен гектар – це їхня зарплата. Про що вони сьогодні можуть думати і що вони можуть говорити? », – зазначає фермер.

DSC_0044Люди, об’єднані однією проблемою, хочуть лише одного – безперешкодно розпоряджатися своєю землею. Але поки «Агрофірма Корнацьких» безкарно продовжує свавілля, то місцевим мешканцям залишається шукати захисту інтересів у інших народних депутатів.

Підбиваючи підсумки своєї діяльності, Вадим Підберезняк зазначив, що вже є позитивні наслідки його діяльності у цих земельних питаннях та, зокрема, у позиції самого Аркадія Корнацького.

«Побоюючись можливого валу розірвання з ним договорів оренди, Корнацький вже підвищив орендну плату та почав виплачувати тим, кому ніколи не платив», – підкреслив Вадим Підберезняк, – У будь якому випадку ми готові відгукнутися на прохання людей, незважаючи на допомогу Корнацькому з боку сильних та впливових осіб. За цих самих орендарів він і збагачується. Сьогодні на терезах або додаткова копійка у родини бюджетників, або ще більше збагачення мільйонера Корнацького. Тому владі необхідно визначитися на чийому вони боці: народу та закону чи агроолігарха, грошей та корупційних зав’язків».