Сільгоспвиробники – це локомотив української економіки

Сільгоспвиробники – це локомотив української економіки

Таку думку висловив народний депутат України Вадим Підберезняк на зустрічі з фермерами у Первомайському районі на базі господарства «Зелені кошари».

«Металургічні підприємства, які були розташовані, переважно, на Сході країни, зараз не можуть нормально працювати. Тому економіку та країну сьогодні витягує сільське господарство, а якщо бути точним – то ті люди які займаються виробництвом реальної продукції», – таким чином визначив свою позицію у нинішній економічній ситуації парламентарій від «Народного фронту» Вадим Підберезняк.

212 серпня у Первомайському районі на базі ДП «Зелені кошари» проводився семінар Академії наук України по застосуванню нових технологій землеробства, зокрема, видам насіння, гібридам добривам і так далі. Зібралося чимала кількість фермерів та представників агросфери.

Вадим Підберезняк також взяв участь у цьому заході на запрошення аграріїв Первомайщини. Народний депутат, користуючись нагодою, подякував працівникам сільського господарства за їх нелегку працю.

«Завдяки вам тримається українське село, тримається соціальна інфраструктура у селі, і тримаються люди у селі, які працюють і отримують заробітною плату, – сказав Вадим Підберезняк

На думку народного депутата – саме фермерам належить провідна роль як у господарчому житті, так і у суспільному житті села, оскільки вони є лідерами громадської думки. Саме фермери формують певні настрої та ставлення людей на селі, саме фермери є тим лакмусовим папером, за яким видно, що відбувається в країні.

Вадим Підберезняк відмітив, що, разом з тим, у самих фермерів дуже багато проблем і потрібно вибудувати місток комунікації між, безпосередньо, людьми на землі та законодавцями та владою в цілому. Він підкреслив:

«Необхідно спілкуватися і не тільки виявляти проблеми, а й находити шляхи рішення, оптимізації та що їм необхідно для покращення їх положення».

Як приклад, пролунала пропозиція на законодавчому рівні обмежити вивіз насіння соняшнику із країни та полегшити можливості виробництва кінцевого продукту, тобто соняшникової олії, саме в Україні. Для країни і самих сільгоспвиробників набагато вигідніше виробляти кінцеву продукцію.

3Для прикладу був приведений досвід Сполучених Штатів, де у свій час було прийняте рішення о пріоритетних напрямках сільського господарства: виробництва кукурудзи та сої. Обсяг прибутків для виробників з США від продажу цих продуктів перевищує обсяг прибутків від ВПК Сполучених Штатів. На зустрічі з фермерами було запропоновано викласти думки та тези для покращення ситуації в сільськогосподарському секторі.

На думку Вадима Підберезняка владі необхідно, в першу чергу, налагодити комунікацію з безпосередніми виробниками на землі.

«Якщо ми не вибудуємо цей місток комунікації, то ми однозначно ніколи не отримаємо результативні реформі у сільському господарстві. Ми маємо не тільки підняти розвиток сільськогосподарської галузі, а спрямувати державу піти шляхом припинити бути виробником сировини, а стати виробником кінцевого продукту», – підвів підсумок Вадим Підберезняк.