Тарас Кремінь: Закон про спецконфіскацію грошей Януковича дозволить збільшити зарплати вчителів на 2 тисячі гривень

Тарас Кремінь: Закон про спецконфіскацію грошей Януковича дозволить збільшити зарплати вчителів на 2 тисячі гривень

Про склад ЦВК, розблокування трибуни Верховної Ради, роботу парламенту, візит прем’єр-міністра Канади, про реформу освіти, підняття заробітної плати бюджетникам, прийняття закону о спецконфіскацію грошей Януковича в студії телеканалу «Еспресо» розповів народний депутат України Тарас Кремінь.

Перш за все, Тарас Кремінь подякував своїм колегам-депутатам із коаліції: «Народному фронту» та БПП за наполегливість у протистоянні з тими, хто блокував трибуну Верховної Ради і не давав працювати парламенту. Завдяки чому Рада спромоглася продовжити роботу, зокрема прийняти декілька важливих законів.

За повідомленням Тараса Кременя депутати виділили кошти на забезпечення Центральної виборчої комісії, зокрема, на проведення позачергових виборів в окремих округах. Він повідомив, що «Народний фронт» запропонував свої кандидатури у ЦВК і готовий разом з партнерами по коаліції приймати консолідоване рішення. Також, Тарас Кремінь повідомив, що депутати фракції готові до конструктивної співпраці та готові переглянути кандидатуру, концепцію і самі принципи формування складу ЦВК. На думку Тараса Кременя після обговорення кандидатур, можливо, доведеться вивести зі складу тих претендентів, які, вочевидь, можуть дискредитувати головний центральний виборчий орган.

Народний депутат підкреслив, що це все відбувається в контексті дуже важливих подій, які для країни є принциповими.

«Це і саміт НАТО, де було надано колосальну і небачувану раніше підтримку України не тільки в частині нелетального озброєння, але в частині реформування збройних сил України, – сказав Тарас Кремінь, – І, безпосередньо, це стосується інших складових показників. Це, зокрема, приїзд до України прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, і підписання меморандуму, текст якого, до речі, дуло парафовано ще прем’єр-міністром Яценюком і тодішнім прем’єр-міністром Канади».

На думку Тараса Кременя – це ключові показники, які демонструють український вектор у зовнішній політиці.

2На запитання ведучої програми щодо можливості подальшої роботи парламенту в умовах блокування популістами трибуни Тарас Кремінь сказав: «Пружина історії, новітньої історії, надзвичайно стиснена і зрозуміло, що за цей тиждень реформувати країну в умовах блокування-розблокування парламентської трибуни надзвичайно складно. Наша фракція одноголосно підтримуєте, що робота найвищого законодавчого органу має бути продовжена. Зрозуміло – будемо розраховувати на підтримку своїх коле-парламентарів».

Тарас Кремінь, як голова підкомітету по освіті повідомив, що він стежить за вступною компанією. Зокрема йдеться про зміну умов вступу, де парламентарі пішли на зустріч дітям з тимчасово окупованих територій. В цьому контексті підкреслив важливість закону про освіту, який обов’язково треба прийняти на цьому тижні.

«Цей законопроект був відхилений у першому читанні, хоча він пройшов доволі широке обговорення і на відкритих комітетських слуханнях, і на засіданні нашого комітету, і, власне, міністерство, яке готувало цей документ за нашої підтримки. Ми максимально спробували його демократизувати і зробити його надзвичайно сучасним, – розповів Тарас Кремінь про освітні новації та додав, – Але хотів би застерегти тих скептиків, які переживають, що 12-ти річна система освіти може зруйнувати нинішню систему. Хочу довести, що початкова освіта, відповідно до цього закону, може дати старт лише з 1 вересня 2018 року. І, звичайно, у наступні роки, через 3 – 4 роки буде новий етап».

Тарас Кремінь відхилив закидання про додаткові фінансові витрати, але погодився із тим що заробітні плати вчителям, як і працівникам соціальної сфери, треба переглядати.

3«Позиція фракції «Народного фронту», що ми не будемо голосувати по жодному з законів, поки у порядку денному не буде закону про спецконфіскацію», – сказав нардеп. Повертаючись до системи освіти, Тарас Кремінь підкреслив, що прийняття закону о спецконфіскацію дозволить повернути державі гроші, що були вкрадені Януковичем, та дасть можливість збільшити зарплати кожного з вчителів більш, ніж на 2 тисячі гривень.

Про можливість прийняття цього законопроекту та чутки про, начебто, складання мандатів «Оппоблоком»  – більш докладно у цьому відео: