Правоохоронним органам потрібно надати можливість довести справу Онищенка до кінця – Вадим Підберезняк

Правоохоронним органам потрібно надати можливість довести справу Онищенка до кінця – Вадим Підберезняк

Вадим Підберезняк, депутат «Народного фронту», в ефірі ТРК «Київ» в програмі «Столиця» прокоментував голосування у Верховній Раді щодо притягнення до відповідальності Олександра Онищенка. Він повідомив, що напередодні голосування були сумніви 50 на 50, щодо можливості голосування, але більшість парламентарів дослухалась аргументів слідства та проголосувала.

«Суспільно-політична ситуація і ті доводи, які надала Генеральна прокуратура змусила проголосувати більшість депутатів проголосувати за всі 3 пункти. Тобто, за зняття недоторканості, притягнення до відповідальності і арешт», – сказав Вадим Підберезняк та додав, – «Був певний спротив, певні виступи деяких народних депутатів і, навіть, думка деяких фракцій щодо того, що «може, якось, воно не зовсім, там, розслідувалося; може, щось не доведено» і так далі».

«Позиція парламенту і тих народних депутатів, які голосували за притягнення Онищенка до відповідальності дуже проста: ми повинні довіряти новому Генеральному прокурору, який гарантував боротьбу з корупцією, який гарантував кримінальні справи щодо посадовців за будь що. І, тому, сьогодні, ми повинні дати можливість і слідству, і Генеральній прокуратурі, і МВС, і всім іншим слідчим органам, НАБУ, яке нещодавно створено, проявити себе в роботі», – сказав Вадим Підберезняк та наголосив на тому, що цим правоохоронним органам  треба дати можливість працювати в тих справах, які вони можуть довести до логічного завершення.

Вадим Підберезняк поскаржився, що досі існує недоторканість народних депутатів, а в коаліційній угоді з нинішніми партнерами прописана її ліквідація.

В.Підберезняк 2Також Вадим Підберезняк прокоментував ситуацію навколо втечі Олександра Онищенка в Росію. Він висловив свій жаль з того приводу, що за регламентом Онищенка неможливо було затримати. Депутат «Народного фронту» припустив, що Онищенко досить досвідчена людина у корупційних та правових іграх, тому, зрозумівши небезпеку, він втік.

«Ми витримували регламент, виключно, заради того, щоб неможливо було б потім, як з паном Мосійчуком, відіграти це назад», – пояснив Вадим Підберезняк, і що це була принципова позиція фракції «Народного фронту».

Взагалі, в даному випадку Вадим Підберезняк вбачає приклад боротьби зі старою системою. Він зазначив, що в такій боротьбі потрібна якомога велика підтримка, що  невеличкій кількості людей, які заряджені на боротьбу з корупцією, буде важко справитися з цією машиною.

«Ця боротьба приведе нашу країну до того, що ми переможемо цю корупцію і станемо європейською країною в самому правильному розумінні цього слова», – завершив свою думку Вадим Підберезняк.