Можливо, ті, хто не хочуть повертати гроші Януковича, також мають до них відношення – Вадим Підберезняк

Можливо, ті, хто не хочуть повертати гроші Януковича, також мають до них відношення – Вадим Підберезняк

Вадим Підберезняк, народний депутат України з фракції «Народного фронту», в ефірі телеканалу «Еспресо» прокоментував ситуацію навколо законопроекту о спецконфіскаціях. В документі йдеться про повернення вкрадених Віктором Януковичем грошах та передачу їх на потреби української армії.

Ведуча у студії задала запитання Вадиму Підберезняку: чи дійсно фракція «Народного фронту», яка висунула законопроект о спецконфіскаціях, буде блокувати інші законопроекті? Чи дійсно фракція свідомо не буде розглядати інші питання: чи то складу ЦВК, чи то зняття депутатської недоторканості пана Онищенка? Вадим Підберезняк пояснив:

«Я думаю, що фракція разом вирішить щодо питання зняття недоторканості. Щодо питання до ЦВК – ми також разом вирішимо це питання, як ми будемо себе поводити, але, я думаю, що є ще дуже багато нагальних питань в країні, які нам потрібно вирішувати негайно. Тому, що ЦВК впливає на вибори, впливає на деякі інші процеси, але не впливає на економічний стан громадян нашої країни. Тому, нам потрібно сьогодні думати, перш за все, як нам треба виходити з економічної кризи, як нам виводити країну на більш достойний лад.

В.Підберезняк на Еспресо-3Тому, питання спецконфіскацій для нас принципове. Тому, що завдяки цьому законопроекту ми отримаємо необхідні кошти для нашої армії. Поки наші хлопці воюють – хтось не хоче їх підтримати. Не хоче ці кошти незаконним шляхом зароблені, чи, точніше, вкрадені – не хоче ці кошти повернути до України і віддати народу, віддати армії для того, щоб наша армія себе почувала досить вільно в тих потребах, які є».

На запитання другого ведучого програми на телеканалі «Еспресо» як фракція стимулюватиме голосувати тих депутатів, які не хочуть підтримати цей законопроект Вадим Підберезняк відповів:

«Особисто я спілкувався з депутатами різних фракцій та груп з приводу цього законопроекту. Були різні точки зору. Кожен приводить якісь свої аргументи, але всі сходяться на тому, що країні потрібні ці кошти для того, щоб ми могли дуже і в найкоротший час підтримати нашу армію, а також лікарів, вчителів та всіх бюджетників. Тому, я думаю, що компроміс буде знайдений і всі ті кути, які нам не дозволяють вийти на більшість в цьому питанні, будуть зняті до найближчого пленарного тижня».

Ведуча програми поставила Вадиму Підберезняку запитання, що робитиме «Народний фронт» в разі непідтримки іншими фракціями законопроекту про спецконфіскацій у нинішньому вигляді? Які будуть пропозиції і де знайти гроші на обороноздатність? Народний депутат від Миколаївщини підкреслив позицію у даному питанні всієї фракції.

В.Підберезняк на Еспресо-2«Ми свої пропозиції внесли тим, що ми ініціювали цей законопроект про спецконфіскацію, – сказав Вадим Підберезняк та наголосив, – Якщо наші колеги не вбачають такої необхідності, то відповідальність вже буде на наших колегах».

Далі Вадим Підберезняк підкреслив, що здійснюється спроба деяких депутатів перекрутити закон та спроба підвести під можливе порушення чиїхось майнових прав. «Сьогодні йде мова тільки про гроші, вкрадені Януковичем, і тільки про повернення цих коштів і направлення їх на потреби нашої армії. Тому, ті наші колеги, які знаходять способи і знаходять приводи для того, щоб не голосувати за цей закон, під будь якими приводами, я думаю, що вони – тільки грають на руку і Януковичу, і тому, щоб ці кошти не були повернуті. Тому це питання до наших колег і ми задаємо це питання відкрито: чому вони не хочуть голосувати? Може, в них самих  інтерес до того, щоб ці всі кошти не були повернуті. Може, були до того якісь зв’язки з попередньою владою. Це питання до них», – наголосив Вадим Підберезняк.