НАБУ має стати більш ефективним інструментом боротьби з корупцією – Тарас Кремінь

НАБУ має стати більш ефективним інструментом боротьби з корупцією – Тарас Кремінь

На брифінгу у Верховній Раді 15 червня народний депутат України Тарас Кремінь приділив увагу недостатній ефективності роботи Національного антикорупційного бюро. Зокрема, від сказав:

«Ми звертаємося до наших земляків, до Миколаївців! До всіх тих, хто зацікавлений у тому, аби була максимально активізована антикорупційна діяльність. І, в першу чергу, це стосується не тільки органів державної влади, це стосується і тих органів, які були створені, в тому числі, і за підтримки Верховної Ради України.

Наприклад, останнім часом неодноразово лунала інформація про те, що до України повинні повернутися активи Януковича, усіх тих поплічників, які руйнували державу, грабували Українську економіку – досі не поніс жодної кримінальної відповідальності і відповідного покарання. Одним з таких органів, звичайно, є НАБУ – Національне антикорупційне бюро України, яке повинно у 2016 році приділити максимум уваги вирішенню цих питань.

В той же час треба зрозуміти, яка статистика діяльності НАБУ. З відомої інформації передано до суду з органів НАБУ лише тільки 15 справ – це судді місцевих суддів, голови селищних рад тощо. Зрозуміло, що це надзвичайно слабенькі і малі справи, і вони повинні бути переглянуті. В той же час витрачаються колосальні кошти на утримання НАБУ і, звичайно, виникають питання стосовно ефективності діяльності цього органу.

Зокрема, у державному бюджеті на НАБУ передбачено 481 мільйон гривень, а це фінансування 500 співробітників, серед яких 181 детектив, для обслуговання яких використовується і тактичні шкарпетки, і бронетранспортери, і сучасні легкові автомобілі тощо.

Разом із тим, хочу відзначити, що органи прокуратури і органи поліції Миколаївщини сьогодні переживають справжнє оновлення. І це пов’язано не тільки з тим, що до реформуванні органів поліції долучаємося всі ми, і народні депутати, в тому числі, шляхом підтримки відповідних законодавчих ініціатив. Але, разом із тим, щойно з’явився новий генеральний прокурор України, який протягом останнього часу зробив досить великі заяви, які будуть стосуватися подальшого розкриття кримінальних справ.

Я би дуже хотів би, щоб професійність органів силового блоку була максимально активна та динамічна, бо Південь України, який ми представляємо – це не тільки Миколаївщина, це і Херсонщина, і Одещина, де посилюється робота терористичних організацій. Які заходять на територію,  які мають відношення до організованої злочинності, які перешкоджають діяльності транспортних вузлів та інші факти. Тим більше, при активізації бойових дій на Сході країни – Південь України повинен бути максимально захищений. В тому числі і від зловживань від того, що Південь України не став білою плямою на фоні величезної антикорупційної діяльності.

Тому, хочу сказати, що разом із тими корупційними скандалами, які лунають останнім часом по відношенню до віце-губернатора Миколаївщини, по відношенню до інших високопосадовців, ми повинні розуміти, що поки не будуть покарані, в тому числі, ті хто мають відношення до розграбування держави, хто має і мав відношення до Партії регіонів, допоки не будуть покарані організатори і фінансисти терористичних організацій на Сході країни – ми ще довго будемо шукати своїх ворогів серед голів сільських і селищних рад».