Тарас Кремінь разом з Олександром Жолобецьким здійснюють кроки по збереженню Миколаївського Некрополя

Тарас Кремінь разом з Олександром Жолобецьким здійснюють кроки по збереженню Миколаївського Некрополя

Народні депутати України Тарас Кремінь то Олександр Жолобецький відвідали сектор №1 Старого цвинтаря Миколаєва, який ще відомий як Некрополь. Це свого роду історична памятка, де поховані засновники Миколаєва адмірали, керівники міста, губернатори, меценати та видатні особи. Їхні могили та склепи представляють собою і історичну і архітектурну цінність.

Разом з тим стан Некрополю вкрай поганий. Депутати вирішили здійснити кроки на його захист. На своій сторінці у Фейсбуці Тарас Кремінь написав з цього приводу:

Разом із Олександром Жолобецьким відвідали миколаївський Некрополь, щоб з’ясувати реальні проблеми занедбання пам’яті славетного міста. Робиться немало, але попереду – системне вирішення нагальних проблем.
Вклонившись пращурам, підготували депутатське звернення до органів влади міста й області наступного змісту (покрокові дії):

1. Просимо вирішити питання з охороною території Некрополя (в т. ч., Інтернаціональний цвинтар): від проекту “Безпечне місто” до залучення органів поліції охорони – один крок.
Аналогічні спроби були, починаючи з 1973 року: тоді виставили пости міліції, аби попередити акти вандалізму.
2. На основі генерального плану міста затвердити межі Некрополя.
Нагадаю, що тут має бути і сектор Інтернаціонального кладовища, інші об’єкти сакрального характеру, які, на жаль, не мають належного статусу.
3. Створити повний облік поховань й зробити опис кількома мовами, в тому числі, іноземними.
4. Започаткувати системні дослідження в межах архівних установ, закладів освіти й культури, із залученням громадськості.
5. Організувати медіаресурс та викласти основні дані про об’єкт та його поховання.
6. Надати пам’яткоохоронний статус Некрополю.
Аналогічний досвід мають чимало міст України та світу.
7. Стабілізувати діяльність комунального підприємства “Ритуальні послуги”, яке, в тому числі, несе відповідачі за комунальні пляжі.
8. Посилити роботу громадської організації Т.Губськоі, стабілізувати міжнародну діяльність.
9. Видати туристичну карту Некрополя.
10. Організувати зупинку комунального транспорту.