Володимир Омелян: Ваговий контроль на дорогах буде, він повернувся і він назавжди

Володимир Омелян: Ваговий контроль на дорогах буде, він повернувся і він назавжди

21 травня у Миколаївську область з робочим візитом прибув міністр інфраструктури Володимир Омелян. Він відвідав транспортно-ваговий комплекс на трасі між Миколаєвом та Новою Одесою, здійснив візит у Морський порт Миколаєва.

На транспортно-ваговому комплексі міністра зустрічали голова Миколаївської обласної адміністрації Вадим Меріков, керівники Укртрансбезпеки та УВС області, посадові особи Миколаївської області та Новоодеського району, а також народні депутати України Тарас Кремінь, Ігор Бриченко та Вадим Підберезняк, які, власне і запросили міністра відвідати область з питання діяльності вагових комплексів.

Володимир Омелян ознайомився із діяльністю вагового комплексу, поспілкувався з водіями та пресою. Він зазначив:

«Ми робимо все можливе, щоб перевантажені вантажівки не виходили на українські траси. Насправді, ви бачите, що декілька років відсутності контролю призвели до того, що південь України повністю зруйновано транспортом, який порушував допустимі норми, а я нагадую, що це більше, ніж 40 тон на один автомобіль, – сказав він, – Я дуже вдячний представникам державної служби безпеки на транспорті, народним депутатам, громадськості, які абсолютно активно включилися в цей процес. Кожен займається своєю роботою, але тримає цю проблематику на вістрі проблем. Оскільки ми розуміємо, що без належного контролю питання будівництва чи відновлення не буде ефективним. Бо ми будемо викидати надалі гроші на вітер. Ми з цього починаємо масштабну програму розвантаження українських доріг, їх подальшої відбудови, реконструкції, будівництво нових. Так само робили наші сусіди: спершу запроваджували ваговий контроль, далі займалися, власне, будівельними роботами на тих автомагістралях, які вважалися пріоритетними».

04

01

Міністр інфраструктури повідомив, що Уряд цього року виділив безпрецедентну суму: це більш 19 мільярдів гривень, які йдуть на ремонт, експлуатацію, відновлення українських шляхів. Ці кошти були закладені в бюджет ще попереднім Урядом.

03

«Я сподіваюся, що цього року буде прийнятий закон про державний дорожній фонд. Я вірю, що цього року має бути прийнятий закон про децентралізацію Укравтодору, який стане мобільною, ефективною структурою. Ці речі – вони є архіважливі, вони є системними для реформування дорожньої галузі України. Щоб в нас зникла, мінімум, одна проблема – це погані дороги», – підкреслив Володимир Омелян.

Він висловив своє задоволення присутністю народних депутатів Тараса Креміня, Ігоря Бриченка та Вадима Підберезняка, які спільно з міністерством інфраструктури внесли на розгляд два законопроекти по ваговому контролю.

02«Ми будемо голосувати їх, вже, найближчим часом, щоб багато норм, які сьогодні відсутні в українському законодавстві, але присутні у європейському – стали нормою нашого життя, сказав Володимир Омелян та ще раз наголосив, – Ваговий контроль на дорогах буде, він повернувся і він назавжди. Ті люди, які порушують чинне законодавство – будуть, неодмінно, сплачувати штрафи, повертати компенсацію. Але набагато краще, щоб вони не їздили перевантаженими фурами і не руйнували наші дороги, щоб ми нормально розвивалися».

Міністр інфраструктури повідомив, що планується для Одеської, Миколаївської, Херсонської області та центру України придбати до кінця року ще, мінімум, 70 таких електронних вагових комплексів та, в цілому, покрити ними рівномірно всю територію України. Крім того, держава, за словами Володимира Омеляна, буде контролювати, в першу чергу, дороги державного значення. Тому місцевій владі треба залучатися до співпраці і дбати про свої дороги, чому буде сприяти децентралізація Укравтодору. Зокрема, міністр подякував голові миколаївської обласної адміністрації за своєчасно проведену нараду з правоохоронними органами і представниками служби безпеки на транспорті та відзначив, що ситуація у боротьбі з перевантаженням вже покращується. Також, міністр закликав всіх перевізників до підвищення самосвідомості і розуміння, що вони самі руйнують свої дороги.

05

Володимир Омелян подякував народним депутатам за законодавчу підтримку ініціативи Уряду про наведення ладу на дорогах країни, та, зокрема, окремо подякував за передані на волонтерських засадах саме цьому комплексу дизель-генератор та камери онлайн-спостереження.