«КонтрАгрумент» – чи бути ваговим комплексам на дорогах

«КонтрАгрумент» – чи бути ваговим комплексам на дорогах

Саме така актуальна тема обговорювалася в прямому ефірі телеканалу «Миколаїв» у ввечері 19 травня у самій рейтинговій програмі – «КонтрАргумент». В обговоренні цього питання взяв прес-секретар «Народного фронту» Миколаївської області Олександр Дудюк.

Дискусію було представлено різними сторонами: від громадських активістів та посадових осіб органів влади до фермерів та перевізників. В процесі дискусії було зачеплено питання підключення до встановлення вагових комплексів, перевірки діяльності автоперевізників  та створення законодавчого механізму врегулювання використання доріг депутатів Верховної Ради від «Народного фронту» Максима Бурбака, Вадима Підберезняка, Тараса Креміня, Ігоря Бриченка, Віталія Корчика та інших.

Від імені народних депутатів, які виступили ініціаторами боротьби з руйнацією доріг від перевантаження, в обговоренні взяв участь прес-секретар «Народного фронту» Миколаївщини Олександр Дудюк. На звинувачення в бік народних депутатів від представників перевізників, які виступили проти депутатських запитів про їх діяльність у правоохоронні органи, перс-секретар зауважив, що народні депутати мають не тільки займатися законотворчістю, а й, в першу чергу, захищати інтереси громадян, більшість яких, страждає від зруйнованих доріг недобросовісними перевізниками.

Стосовно законотворчої ініціативи народних депутатів-фронтовиків Олександр Дудюк розповів про зареєстровані ними законопроекти №4660 та №4661. Першим з них передбачається відповідальність за перевантаження транспорту не тільки водієм, а й власником і тим, хто завантажує. Другий законопроект підвищити штрафні санкції, щоб була реальна можливість компенсувати вартість ремонту в разі пошкодження доріг від перевантаження.

Законопроекти повинні покласти початок врегулюванню стосунків всіх учасників дорожнього руху, держави, підприємств, що обслуговують дороги. Це має буди європейська за формою модель стосунків: прозора і без корупції.

«Нам потрібні прозорі і європейські правила гри. Все, що сьогодні говориться з боку перевізників, з боку правозахисників, активістів, органів влади – це все ланки одної мережі, які ми маємо з’єднати», – підкреслив прес-секретар та додав, – Нам потрібні дороги, бо дороги – це нерви держави. Як зауважив сьогодні Ігор Бриченко на брифінгу у Верховній Раді: якщо швидка допомога не доїде до людини, то яка ціна тієї пшениці, яку ми возимо і розбиваємо дороги?!»

Також було підкреслено, що фракція «Народного фронту» у питанні розвитку автомобільних доріг тісно співпрацює з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном і, що спільними зусиллями представники законодавчої і виконавчої владу будуть вирішувати питання доріг України.

Питання опору реформам, в тому числі, і на законодавчому рівні, Олександр Дудюк прокоментував наступним чином: «Тарас Кремінь і всі наші народні депутати кажуть, що ці законопроекти, навіть, на друге читання будо важко вивести, тому, що вони зіткнулися у Верховній Раді з потужним лобі. Транспортним лобі, яке заважає приймати ці рішення. Мабуть, нам треба шукати відповіді в цьому напрямі».

Повна версія програми за посиланням: