Вадим Підберезняк: Корнацький користується чужою землею та затягує суд

Вадим Підберезняк: Корнацький користується чужою землею та затягує суд

Народний депутат України Вадим Підберезняк дотримується своїх зобов’язань щодо захисту інтересів мешканців Первомайщини, у яких було відібрано земельні паї. Депутат  «Народного фронту» 17 травня у Первомайську взяв участь у судовому засіданні щодо долі цих земельних наділів.

Як повідомлялося раніше, до Вадима Підберезняка, як до народного депутата Миколаївщини, по допомогу звернулися громадяни. Зокрема, у мешканців Первомайського району, які працюють у бюджетній сфері (освітяни, лікарі, соціальні працівники), були відібрані земельні паї місцевим агропідприємцем та нардепом від БПП Аркадієм Корнацьким.

Як свідчать правозахисники, свого часу, Аркадій Корнацький через афільовану фірму та підставних осіб протягом десяти років користувався 1,5 тисячами гектарів землі у Первомайському районі. Районна адміністрація, з’ясувавши незаконність використання цих земель «Агрофірмою Корнацьких», передала їх працівниках бюджетної сфери району.

За рахунок оренди з цієї землі люди отримували додаткові доходи, передавши свої паї в іншу компанію «Партнер-Агро». Але Корнацький відмовився повертати землю законним власникам, навіть, після того, як на початку 2016 року Вищий адміністративний суд визнав права на паї за 775 мешканцями Первомайщини. Тим більше, скориставшись парламентською кризою і торгуючись з коаліцією за своє членство, Аркадій Корнацький умовив Президента відмінити рішення Первомайської районної адміністрації. «По суті, – кажуть постраждалі громадяни, – Президент позбавив власності 775 жителів Первомайщини».

Збори перед судомЗасідання Первомайського суду, на яке за для підтримки постраждалої сторони прибув Вадим Підберезняк, розглядало позов від матері Акркадія Корнацького – Лідії, яка формально є власником цих тисяч гектарів, до Первомайської районної адміністрації, щоб визнати ці 775 актів людей незаконними. На суд прийшло багато людей, які, навіть, не змогли уміститися у судовій залі.

Суддя Володимир Закревський, який вів це засідання, фактично, затягує процес. Порушуючи норми таСуддя Закревський маніпулюючи ними, він, фактично, не дав можливості всім власникам паїв взяти участь у судовому процесі та переніс його на 2 червня, діючи, таким чином, в інтересах Корнацького. Оскільки, на час розгляду справи Лідія Корнацька, тобто сам Корнацький, буде продовжувати використовувати відібрані у бюджетників району землі.

Вадим Підберезняк, як народний депутат, намагався закликати суддю дотримуватися духу закону і справедливості, який він має захищати, але був позбавлений можливості виступити.

Після суду він прокоментував ситуацію наступним чином: «Склалося враження, що скінчення цього суду не буде ніколи. В мене залишилося єдине та незрозуміле запитання: люди юридично права власності не позбавлені. Як таким чином, суд прийняв рішення,  щоб юридично чужу землю передати в користування «Агрофірмі Корнацьких».  Оце для мене запитання – будемо розбиратися. …Людей не позбавлено права власності. Люди фактично та юридично є власниками землі, але користуватися вони не можуть. Але може Корнацький – чудово!»

Так, адвокат та представниця інтересів «Партнер-Агро» і власників паїв Оксана Валешинська прокоментувала ситуацію: «Саме головне – захистити права людей, захистити їх права власності. Оскільки на сьогоднішній час «Агрофірма Корнацький», яка підконтрольна депутату Корнацькому займає землю незаконно, без правовстановлюючих документів. І користується нею у незаконний спосіб», – сказала адвокат.

О.Валешинська - праворучТа додала, що «Агрофірма Корнацьких», а, фактично, сам Корнацький, обмежує людей в їх законних правах використовувати цю землю.

На думку Оксани Валешинської права громадян нівелюється; судом не забезпечено участь усіх осіб с початку розгляду даної справи; судом прийняті ухвали про забезпечення позову, що порушує норми цивільно-процесуального кодексу. «Якою він, фактично, передав на час розгляду справи, право використання землі, будь-яким чином, позивачкою та будь-якими особами, на які вона вкаже. Це все – порушення всіх норм земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі», взагалі – Конституції». Вона підкреслила, що ця протизаконна ухвала була прийнята 19 квітня цього року була прийнята тим самим суддює, який і вів нинішнє засідання.

Підберезняк в суді

Суд 1

Суд 2

Люди, які прийшли на цей суд були вкрай обурені ситуацією. Одна з учасниць збору громадян, Анна Панкова, розповіла свою історію, типову для більшості постраждалих в цій ситуації. Вона підкреслила, що була задоволена чесність стосунків з «Партнер-Агро» і що регулярно отримувала виплати за свій пай. З початком судової тяганини з Корнацьким вона та інші виграли всі суди, закінчуючи Одеським окружним. «Ми, вже думали, що все законно. Видалося – ні. В нас Президент одним розчерком пера все перечеркнув, всі суди… Всю нашу власність забрав одним розчерком пера. Ми всі настільки обурені. Це все заради одної людини», – сказала вона, маючи на увазі Аркадія Корнацького.

Також пані Панкова додала, що люди вже готові знову судитися і протестувати, будуть виходити перекривати мости і траси, добиваючись свого законного права. «Не може одна людина тероризувати увесь район: наш, Кривоозерський і всіх. Не може такого бути. Нас все одно більше. Ми все одно будемо добиватися свого», – підкреслила Анна Панкова.

Звертаючись до людей, учасників зібрання, Вадим Підберезняк сказав: «Я народний депутат України. Деякий час тому ми зустрічалися, з більшістю з вас. Принаймні ми зустрілися, десь, з трьомастами людьми, взагалі, з тих людей, які є бюджетниками, отримували акти на землю. Ми проїхали і були у Центральній районній лікарні, були в Чаусово-1, Чаусово-2, Крива Балка, Конецьпіль, Підгородня та Центр соціального захисту. Тому я всюди і всім пообіцяв, що я від початку до кінця буду разом з людьми відстоювати права. Наші права з вами. Чому, тому, що людина з іншого боку, який теж є народним депутатом, який мажоритарник від цього округу – мав би захищати вас, перш за все, але, на сьогоднішній день, цього не робить», – сказав він та додав, що врить у справедливість і буде разом зі всіма за неї боротися, – Я думаю, що тільки ми разом ми чогось можемо добитися».

Вадим Підберезняк пояснив, що буде звертатися до Президента та підключати до цього звернення інших народних депутатів, що вирішити питання землі у людей. На його думку, ця ситуація викликає подальше порушення закону та соціальну напругу, яку Президент як гарант Конституції не повинен допускати. Також, у любому випадку, людям потрібно компенсувати їх земельні наділи іншими – підкреслив депутат від «Народного фронту».

Суд 3