Війна закінчиться тільки тоді, коли буде встановлено прізвища всіх загиблих – Тарас Кремінь

Війна закінчиться тільки тоді, коли буде встановлено прізвища всіх загиблих – Тарас Кремінь

7 травня біля меморіального комплексу в селі Ковалівка Миколаївського району відбувся урочистий мітинг-концерт, присвячений жертвам та героям другої світової війни. У заході взяли участь голова Миколаївської обласної адміністрації Вадим Меріков, голова Миколаївської РДА Алла Воробйова, народні депутати України Вадим Підберезняк і Тарас Кремінь.

Місце для урочистостей обрано не випадкове. Саме тут в березні 1944 року під час  форсування Південного Бугу  йшли запеклі бої між частинами 3-го Українського фронту та  6-ї німецької армії. Взяття Андріївсько-Ковалівського плацдарму – одна з трагічних другої і в той же час – одна з героїчних подій світової війни. Близько 10 тисяч наших воїнів загинули, борючись за українську землю, звільняючи Миколаївську область.

Ковалівка - Підберезняк та КреміньСвої вітальні слова висловили голова обласної адміністрації Вадим Меріков, голова Миколаївської РДА Алла Воробйова, солдат 40-ї окремої гаубичної артилерійської бригади Михайло Ніколенко та народний депутат України Тарас Кремінь.

«Існує таке твердження, що війна закінчиться тільки тоді, коли буде встановлено прізвища всіх загиблих. На превеликий жаль, друга світова не закінчена, бо не встановлено прізвища всіх загиблих героїв. Частина з них залишається зниклими безвісті. Велика кількість родин і досі не знає: під час оборони, захисту чи курсування яких об’єктів полягли їхні діди-прадіди. І я думаю, що не скоро ми зможемо встановити прізвища усіх тих, до поки ми не зможемо об’єктивно написати історію новітньої української держави. Не зможемо усвідомити тих величезних бід, які приніс нацизм на нашу землю. До поки ми не зрозуміємо!», – сказав Тарас Кремінь.