Вадим Підберезняк: Безкарність породжує беззаконня!

Вадим Підберезняк: Безкарність породжує беззаконня!

Таку позицію займає народний депутат України Вадим Підберезняк. Він висловився з приводу перешкоджанню журналістської діяльності та побиття журналіста миколаївського інтернет-видання «ПРЕСПУПНОСТИ.НЕТ» двома мешканцями Херсону прямо перед стінами Центрального суду міста Миколаєва.

Мешканці Херсону, громадяни Дмитро та Сергій Кальченко були притягнуті до відповідальності через напад на патрульних поліцейських. Їх справа розглядалася в Центральному суді міста Миколаєва, де журналісти авторитетного видання «ПРЕСПУПНОСТИ.НЕТ» здійснювали зйомку. Саме біля стін суду і був здійснений напад. У одного з журналістів був відібраний фотоапарат, а другий отримав побиття по голові.

«Безкарність породжує беззаконня. Це правило в черговий раз знайшло своє підтвердження в Миколаєві, де «заїжджі» злочинці напали на журналістів. На жаль, цей випадок тільки поповнив список їх «подвигів». Адже все в нашому місті почалося зі спроби викрадення дівчини і нападу на співробітників патрульної поліції», – зазначив Підберезняк.

На жаль, Заводським районним відділом поліції (за місцем скоєння злочину) справа нападу на журналістів кваліфікується за іншою статтею (ст. 171 – перешкоджання діяльності журналістів), яка передбачає лише штраф. Хоча, подібні правопорушення мають кваліфікуватися за статтею 345/1 – напад журналістів, що за тяжкістю злочину дорівнює до нападу на правоохоронців. Журналісти та громадськість Миколаєва стала вимагати у керівництва УМВС в Миколаївській області правильного кваліфікування та розслідування даного злочину.

Народний депутат Вадим Підберезняк закликав виконуючого обов’язки ГУНП Віталія Гончарова та прокурора Миколаївської області В’ячеслава Кривов’яза під особистий контроль питання нападу на журналістів.

«Я переконаний, що подібні події повинні бути на особливому контролі як поліції, так і прокуратури. А інакше гріш ціна усім реформам, проведеним в поліції. І про позитивний імідж українських силових структур можна буде забути. Я закликаю виконуючого обов’язки начальника ГУНП в Миколаївській області Віталія Гончарова і прокурора Миколаївської області В’ячеслава Кривов’яза взяти на особистий контроль цю подію і сприяти його об’єктивному розслідуванню. Від ваших дій залежить, чи комфортно буде миколаївцям жити в цьому місті, і чи будуть вони себе почувати захищеними», – заявив Вадим Підберезняк.