В Миколаєві відбулося виїзне засідання Комітету з питань науки та освіти

В Миколаєві відбулося виїзне засідання Комітету з питань науки та освіти

В Миколаєві пройшло виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти. У роботі засідання взяли участь працівники освіти Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, адміністрації Миколаївської області, представники  Міністерства освіти і науки та народні депутати України.

На виїзному засіданні Комітету виступив член депутатської фракції «Народний фронт», Голова підкомітету з питань освіти Тарас Кремінь. Він зазначив, що ідея проведення виїзного засідання Комітету в Миколаєві виникла ще у 2015 році за участю тодішньої Голови Комітету Лілії Гриневич.

«Ті процеси, що зовсім недавно відбувалися в освітній галузі, і в частині фінансового забезпечення, і в частині регуляторного забезпечення, викликали немало запитань. Сьогодні ми можемо говорити, що відомство, очолюване Лілею Михайлівною Гриневич, і, очевидно, ви вчора спостерігали засідання Кабінету міністрів України, є оптимістичним» – сказав Тарас Кремінь.

2Він пояснив, що виїзні засідання комітетів – це річ традиційна, але не зовсім популярна с точки зору депутатів ВР. Ключовою задачею є оптимізація механізмів співпраці органів місцевого самоврядування, державного управління та Верховної Ради.

Тарас Кремінь провів паралель, де у порівнянні з зовнішньої агресією, назвав внутрішнім ворогом затягування реформування освіти. Він підкреслив, що за 25 років відбулися численні експерименти та суцільні зміни політичних складових змісту освіти, які мали негативні наслідки.

Також, Тарас Кремінь торкнувся питання вимушених переселенців, питання написання ЗНО дітьми з тимчасово окупованих областей та питання вимушено переселених навчальних закладів.

3«Виїзне засідання Комітету є найкращим способом вирішення проблем, доведення їх до відома більшості у ВР та перезавантажити систему підходів до локальних системних проблем. «Я думаю, що за підтримки і Міністерства освіти і науки, і за підтримки Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра – ми можемо знайти консолідовану відповідь на виклики нашого часу», – підкреслив народний депутат.