Підсумок діяльності Уряду Арсенія Яценюка

Підсумок діяльності Уряду Арсенія Яценюка

Для того, щоб дати оцінку діяльності Уряду прем’єр-міністра Арсенія Яценюка – варто зосередити увагу на декількох безперечних фактах. Попередній злочинний режим Януковича залишив по собі повністю розграбовану країну, повністю корумповану, з розваленим військом та системою безпеки, енергетичною залежністю від Росії та проросійською п’ятою колоною. Окрім того, почалася російська військова агресія. Жодний Уряд незалежної України ще не працював у таких складних умовах.

Країна потребувала системних змін, корінних реформ, ще і у радянський період, і у добу незалежності. Жодний політик чи уряд так і не наважився провести ці корінні реформи, оскільки вони є вкрай непопулярними. Лише Арсеній Яценюк та команда «Народного фронту» взяли на себе таку відповідальність і, пори все, намагаються продовжувати реформи.

Звісно, ці реформи порушили багато корупційних схем, завадили чиїмось інтересам збагачуватися за рахунок народу України. Проти Уряду Арсенія Яценюка почалася нечувана дискредитаційна кампанія. Не залишився осторонь і зовнішній ворог, який діє через свою п’яту колону.

Отже, Уряд під керівництвом Арсенія Яценюка:

 • Захистив державу від російської агресії. Уперше в історії незалежний Уряд України витримав пряму дворічну військову агресію Кремля. Видатки на безпеку і оборону забезпечено на рівні 5,06% ВВП (114,5 мільярдів гривень у 2016 році). Видатки на оборону у 2015 році (96 мільярди грн.) зросли на 50% у порівнянні з 2014 роком. Створено та споряджено Національну гвардію України.
 • В умовах війни врятував економічне та фінансове становище, запровадив надзвичайну економію видатків як першочерговий засіб захисту, стабілізував економіку і на час свого керівництва Урядом зупинив загрозу дефолту держави. Реструктуризовано зовнішній борг України. Загальний зовнішній борг скорочено на 6 мільярдів доларів США (з 73 мільярдів до 66 мільярдів).
 • Починаючи з літа 2015 року, уповільнено темпи інфляції, спричиненої війною. Індекс інфляції у квітні 2015 року становив 114%, у 3-4 кварталі 2015 року не перевищував 102,3%, у січні 2016 року – 100,9%, в лютому 2016 року – 99,6%.
 • Вперше за три роки в Україні зафіксовано ріст промислового виробництва – на 7,6%. Індекс промислової продукції у лютому 2016 року порівняно з лютим 2015 року становив 107,6%. Зростання промислового виробництва у цих періодах відбулося вперше з липня 2012 року.
 • Після дволітнього падіння створив умови для економічного відновлення, розпочав структурні реформи та провів перший етап масштабної економічної дерегуляції – спрощення умов для діяльності українського підприємництва.
 • Запровадив нові стандарти діяльності влади. Ініціював реформу державної служби і гарантував прозорість роботи центральних органів влади. Уряд України на чолі з Арсенієм Яценюком став ініціатором нових принципів публічної політики.
 • Попри спад економіки та військові дії на території країни, забезпечив безперебійні соціальні виплати. Державні соціальні стандарти зросли у середньому на 13%; упродовж 2016 року зростуть ще на 12%.
 • Запроваджено широку практику житлових субсидій: небувало спрощено порядок оформлення, різко збільшено і число отримувачів субсидій (близько 5,4 мільйонів сімей), і асигнування на них (38 мільярдів гривень у Державному бюджеті 2016 року).
 • За час прем’єрства Арсенія Яценюка Україна стала енергетично незалежною від Російської Федерації: Україна вперше пройшла зиму 2015 – 2016 років без поставок газу від російської компанії «Газпром».
 • Налагоджено систему диверсифікації постачання природного газу в Україну з ЄС: постачання газу з Європи зросло у 2,5 рази, а постачання газу з Росії скоротилося на 53%. Диверсифіковано поставки ядерного палива для українських атомних електростанцій.
 • Ціна російського газу зменшена вдвічі (з 458 до 200 доларів за тисячу кубометрів).
 • Запроваджено програму цільових пільгових споживчих кредитів на енергоощадні заходи для фізичних осіб (869 мільйонів гривень у 2016 році).
 • Енергетичний ринок очищено від корупційних посередників: усунено тіньових посередників в енергопостачанні й запущено прямі контракти з постачальниками.
 • Скоротив бюрократію і запровадив сучасні адміністративні послуги. Понад 20% документів, необхідних для підприємців, оформлюється через Інтернет. Повністю введено в дію «кабінети електронних адміністративних сервісів» Міністерства юстиції, Міністерства економіки та Міністерства інфраструктури. Дерегуляція: скасовано 26 ліцензій (кількість з 56 до 30) та 16 регуляторних обмежень; триває скасування ще 130 регуляторних обмежень.
 • Запроваджується система електронних закупівель ProZorro: загальна економія коштів від цього пілотного проекту наприкінці 2015 року досягла 500 млн. грн.
 • Розпочав повноцінну європейську інтеграцію. Зосередив безпрецедентну за своїм масштабом міжнародну підтримку Україні. Забезпечив виконання умов для отримання безвізового режиму ЄС.
 • Створив нову національну поліцію. Створено Національне антикорупційне бюро (НАБУ) як правоохоронний орган, відповідальний за боротьбу з корупцією і розслідування злочинності. Перші 70 детективів НАБУ пройшли підготовку та у жовтні 2015 року розпочали роботу.

Цей перелік можна продовжувати. Вочевидь, що зроблено багато, але ще більше треба зробити. Треба продовжувати ті реформи, які були розпочаті в Уряді Арсенія Яценюка.

Треба віддати належне активістам і волонтерам, народові України, без якого би ці зміни не відбулися. Слава патріотам України, що у перші ж дні пішли у добровольчі батальйони, ЗСУ, організували волонтерський рух. Без них – жодний Уряд би не вистояв. Це наша спільна перемога. Слава українській нації, яка народилася у ці буремні часи! Слава Україні!

Народні депутати України

Тарас Кремінь, Ігор Бриченко, Вадим Підберезняк