Вадим Підберезняк: Відбирати землю у бюджетників – це неподобство

Вадим Підберезняк: Відбирати землю у бюджетників – це неподобство

Під час робочого візиту до Первомайського району Миколаївської області народним депутатом України Вадимом Підберезняком було проведено зустрічі з мешканцями. На зустрічах обговорювалася конфліктна ситуація навколо привласнення земель працівників бюджетних установ району місцевим агропідприємцем та депутатом Верховної Ради Аркадієм Корнацьким.

На передодні свого робочого візиту у Первомайський район народним депутатом України Вадимом Підберезняком було поставлено завдання районним організаціям партії «Народний фронт» підготувати зустрічі по проблемним питанням району.

Як з’ясувалося, найгостріша проблемна ситуація пов’язана з конфліктом навколо виділених 753 земельних актів  для бюджетників Первомайського району. Зі слів мешканців – ці землі привласнив собі Аркадій Корнацький, місцевий агропідприємець і депутат Верховної Ради від БПП.

У цю поїздку Вадим Підберезняк взяв з собою юристів, щоб визначитися у правовому статусі цієї проблеми. Він зазначив, що після того, як буде підготовлена відповідна документальна база можна буде зробити висновки.

«У будь якому випадку ми будемо відстоювати інтереси простих людей. Їм мають повернути їх паї або компенсувати їх іншими землями. Відбирати землю у бюджетників – це неподобство!», – заявив народний депутат.

На зустрічах з працівниками Первомайської районної лікарні, вчителями шкіл та мешканцями сіл Чаусове-1, Чаусове-2, Кам’яна Балка, Кінецьпіль та Підгородна обговорювалося багато питань, зокрема економічного стану, реформування освіти та медицини. Однак, саме питання привласнених паїв бюджетників Первомайського району було центральним.

1

9
10

Зрозумівши бажання народного депутата розібратися в ситуації та допомогти, люди на зустрічах відверто скаржилися на свавілля Корнацького у будь-яких земельних питаннях.

Так, мешканці села Чаусове-1, які вийшли на передпасхальну толоку, щоб навести лад на своїх вулицях, скаржилися, що Аркадій Корнацький захоплює землі села біля річки під приватне використання. «Раніше люди з дітьми приходили на берег відпочивати, а тепер нас з відти ганяють озброєні люди Корнацького», – прокоментувала ситуацію мешканка села Чаусове-1. Як з’ясувалося, через свою людину у земельній комісії сільської ради та в обхід інтересів всіх мешканців села, Аркадій Корнацький почав прибирати до себе ці землі.

Під час зустрічі з мешканцями села Чаусове-2 відбулася відверта розмова зі священником у цьому селі – отцем Олександром. Він повідомив, що також є проблеми церковного земельного питання між громадою та Аркадієм Корнацьким.5

«Земля оформлена на громаду і храм оформлений на громаду», – пояснив свою позицію священник, – «Єпархія відгукнулася на прохання парафіян з села Кам’яна Балка, щоб на місці колись зруйнованого храму звести капличку.  Ці люди написали листа і ми з ним звернулися до голови сільради Кам’яної Балки з проханням виділити землю. Він виділив 10 соток і ми їх оформили. Отримали вже витяг з державного реєстру. І тут Аркадій Корнацький дізнається, що тут оформлюється земля і він говорить голові сільської ради, що на якій підставі видали Московському Патріархатові землю?».

Далі отець Олександр повідомив, що Корнацький, використовуючи свої депутатські повноваження та тих людей, які залежать від нього по роботі в агрофірмі, починає здійснювати тиск на людей.6

«На зборах людей у Кам’яній Балці він почав стращати людей. Стращав тим, що не буде орати городи, вижене всіх з роботи і примусив людей попідписувати якісь папери. Коли ми питали: що ви там підписували, то люди, навіть, не можуть сказати, що вони там підписували. Але він (Корнацький – ред.) сказав, що хоче цю землю забрати і буде на ній строїться», – пояснив отець Олександр.

Він пояснив, що Корнацький не визнає цю церковну громаду, начебто, через те, що вона з Московського Патріархату: «Церква – вона є Христова, кордонів в неї немає. Церква не може бути ні українська, ні російська, ні білоруська, ні будь-яка. Вона є Христова. Ви ж знаєте, межи церкви не співпадають з державними кордонами».

За словами отця Олександра Корнацький порушує, навіть, Конституцію України в питанні свободи віросповідання. Він наголошує, що працювати у нього будуть лише парафіяни Київського Патріархату.

Як прокоментував цю ситуацію Вадим Підберезняк: «Це – сучасна форма кріпацтва». Вадим Підберезняк припустив, що Аркадій Корнацький просто маніпулює ситуацією, спекулюючи на війні з Росією та на політичних питаннях, приховує власні інтереси, начебто турботою про українську церкву.

7Також отець Олександр звернув увагу на те, що Корнацький поруч з храмом будує на цвинтарі «родинний склеп з дзвіницю», але вона вдвічі вища за саму церкву. Що, фактично, порушує всі канонічні норми, а це все черговий раз підтверджує, що Корнацького зовсім цікавить не церковне життя, а щось інше.

На всіх зустрічах з постраждалими від втрати паїв бюджетниками Вадим Підберезняк підкреслював, що знайшов команду юристів, яка допоможе розібратися в ситуації. Також знайшовся меценат у Миколаївський області який заради відновлення справедливості готовий взяти на себе всі витрати громадян щодо підготовки документів, судів та всього іншого що потрібне. Вадим Підберезняк підкреслив, що він не залишить просто так це питання і буде з людьми до кінця цього процесу, до перемоги.

Крім того, Вадим Підберезняк попросив працівників медицини та освіти оформити своє бачення профільних реформ та надати йому у вигляді листів, щоб він, як народний депутат, міг обговорювати ці речі з відповідними міністрами.

 2

3