Вадим Підберезняк ініціює перевірку діяльності департаменту освіти в Миколаївській області

Вадим Підберезняк ініціює перевірку діяльності департаменту освіти в Миколаївській області

До народного депутата України Вадима Підберезняка звернулися представники трудового колективу Очаківської санаторної школи-інтернату з проханням допомогти розібратися у конфлікті щодо спроби звільнення директора інтернату з боку департаменту освіти. Вадим Підберезняк 26 квітня відвідав інтернат та провів зустріч з трудовим колективом. Він розповів про ситуацію навколо цього конфлікту.

Він розповів про ситуацію, в якій голова інтернатних закладів Миколаївського обласного департаменту освіти Надія Руденко намагається звільнити нинішнього директора інтернату та призначити на цю посаду близьку їй людину. Заради цього було інспіровано оголошення догани нинішньому директорці через, начебто, незадовільну роботу та оголошено конкурс на заміщення посади.

2Нинішнього директора було звинувачено у тому, що вона посеред опалювального сезону вимкнула опалення та розрила теплотраси, що це призвело по пониження температури у дитячому закладі, відсутності тривалого часу гарячої води для дітей та, відповідно, зараженню дітей вошами. Крім того, пані Руденко ініціювала численні перевірки у дитячий заклад, поширювала у ЗМІ інформацію про жахливий стан інтернату під керівництвом нинішнього директора. Трудовий колектив був паралізований чутками та інтригами навколо призначення та майбутніх трудових відносин у середині колективу.

Народний депутат України Вадим Підберезняк ретельно розібрався у ситуації та виступив з відповідною заявою. Він сказав: «У мене претензії до обласного  керівництва управління освіти, а точніше відповідного департаменту інтернатних закладів на чолі з Надією Руденко

Як всім відомо – «риба гниє з голови» і ця говірка точнісінько відображує ту ситуацію, яка почала відбуватися. Я на власному досвіді переконався, що пані Руденко мала сміливість брехати мені прямо в очі щодо подій у вашому інтернаті.

Всі звинувачення вигадані.

Замовником робіт, відповідно договору, виступає обласне управління освіти. Корегувати терміни виконання робіт, вносити зміни і таке інше – має право тільки обласне управління освіти, точніше, у особі відповідного департаменту, який відповідає за роботу інтернатів.

Мені в очі, не показуючи документів, нахабно збрехали про ситуацію в інтернаті. Після того, як їх ткнули носом всіх у документи – всі замовкли, але догана так і залишилася не зміненою.

Висувалися жахливі звинувачення, про начебто недотримання температурного режиму; начебто у дітей з’явилися воші через те що діти не миються, що немає гарячої води.

Я попросив голову районної адміністрації Самоукова особисто переконатися у цій ситуації. Він терміново з’ясував що з температурою та гарячою водою все в порядку, а інформація про паразитів – повна нісенітниця. Більш того, з’ясувалося, що інтернат якраз перед цим перевіряли на що є відповідний документ.

Пані Руденко оголосила конкурс на посаду директора інтернату, в якому окрім діючого директора на посаду претендувала одна з вихователей та колишній директор інтернату. Хоча останні дві персони не мали б прийняти участь у конкурсі, оскільки вони не відповідають потрібній кваліфікації. Крім того, тільки діючий директор надала якусь програму діяльності. За якими то підставами конкурс продовжено, хоча він має лише рекомендаційний характер.

Відповідно, створилася вкрай напружена ситуація, в якій колективу працювати стало некомфортно. Тим більше, що напруження відчувають діти. Ваше завдання, шановні вихователі інтернату, любити дітей, виховувати їх та створити їх певні умови для розвитку та старту у майбутнє. Ви не повинні займатися інтригами та з’ясуванням стосунків. Діти мають бути максимально захищені.

Все що ми маємо на сьогоднішній день: інтриги, накручування – це все наслідки всіх тих подій. Діти не розуміють, що за інтриги відбуваються. Але вони відчувають атмосферу. Це шкодить їхньому стану. Тому я вас прошу припинити. Наше завдання – сприятлива атмосфера для дітей.

Звідки така боротьба за цю посаду з боку пані Руденко?! Я можу лише припустити, що тут є її особиста зацікавленість. І підстави для цього припущення у мене є. Інтриги та кулуарні домовленості навколо цієї ситуації обурюють, особливо, коли пані «начальниця» лякає всіх співробітників, що в неї син є на впливовій посаді.

Своїми діями пані Руденко дискредитує всі спроби налагодити професійне управління і прозоре призначення на державні посади. Дискредитує всі ті реформ у державному управлінні, які ми намагаємося провести.

Пані Руденко заради якихось своїх інтересів використовує посадові механізми та тероризує дитячий заклад постійними перевірками. Виникає логічне запитання, а чи все в порядку у діяльності самого департаменту під керівництвом пані Руденко? Чи не використовувала свої посадові можливості пані Руденко до інших дитячих закладів? Отже на них з бюджету області виділяють мільйони гривень…

Тому, щоб припинити це свавілля, я, як народний депутат, звернуся до новопризначеного міністра освіти Лілії Гриневич та попрошу призначити перевірку діяльності департаменту освіти у Миколаївський області».

3

4

5