Вадим Підберезняк: Наше завдання створити суспільство, яке було б відповідальним

Вадим Підберезняк: Наше завдання створити суспільство, яке було б відповідальним

У прямому ефірі телеканалу ТАК ТВ у вечорі 25 квітня депутат Верховної Ради Україні від «Народного фронту» Вадим Підберезняк розповів про перспективи нещодавно створеного Уряду, про хід реформ та вимоги до всього українського суспільства.

Вадим Підберезняк підкреслив, що вже не перший раз бачить в студії каналу етичний кодекс українського журналіста: «Було б доречно ввести етичний кодекс українського політика, чиновника і так далі, і так далі. В якому би містилося, наприклад, якщо людина дозволила собі не раціонально використовувати кошти як чиновник, чи не виконувати свої зобов’язання як політик. То було б чудово, щоб такі політики згідно такого кодексу одразу писали заяву та йшли геть. Тому що, якщо ти даєш якісь обіцянки – ти знаєш, як їх виконати».

На запитання про завдання нового Уряду нардеп пояснив: «Я думаю, що і попередній Уряд, і нинішній знаходяться в однаково складній ситуації та не просто і тим, і другим. Я гадаю, що мова чи проблема не в персоналіях хто очолює Уряд, чи хто як виконує. Проблема в тій системі, яка на сьогоднішній день є. Яку ми, якось, пробуємо ламати, змінювати і робити з неї більш європейську, скажімо так, але в нас дуже мало часу, в нас мало коштів, але саме головне, що в нас є бажання змінити нашу країну на краще. Достатньо людей, які знаходиться у системі і всілякими засобами на дозволяють зробити ці зміні і реформи. Чиновники, які можуть готувати якісь документи, фактично, чіпляючись за дрібниці, гальмують просування реформ».

IMG_9465Багато людей, які на сьогоднішній день беруть український прапор, дуже красиво співають гімн, ходять у вишиванках, але вони не є патріотами. Патріоти – це ті, хто вболівають за країну. Патріотизм може бути маленький, але він має бути у всьому. Патріотизм, навіть, у тому, що ми всі виконуємо правила дорожнього руху, – висловив свою думку Вадим Підберезняк, – «В цьому наше велике завдання  – створити суспільство, яке було б відповідальним у маленьких речах». Починаючи з них, ми вибудуємо велику відповідальну модель, де усі з малку до велика будуть з відповідальністю відноситися до кожної справи».

На запитання, наскільки сильним є міністерський склад нового Уряду представник «Народного фронту сказав: «Умовно визначили увесь попередній Уряд, як Уряд Яценюка. Але там були тільки два міністри від Яценюка та «Народного фронту». Це Аваков у міністерстві внутрішніх справ, і це Петренко – міністерство юстиції. І ми на сьогоднішній день бачимо, що в обох цих міністерствах проходить реформування.

Ми, зараз, ще не можемо зробити остаточні висновки, наскільки вдалися ці реформи, але, принаймні, вони проходять. Більшість інших міністрів була запропонована Блоком Петра Порошенка. Я не можу сказати, що там відбулося якесь реформування. Більше того, давайте, подивимось – хто формує силові структури, тобто СБУ, міністерство оборони і так далі?!

Хто формує фінансову політику держави?! Це національний банк, міністерства фінансів, економіки і так далі. Ці всі люди були запропоновані особисто Президентом України. Тому, якщо є відповідальність, про яку говорили, на приклад, по Уряду Яценюка, не потрібно класти цю відповідальність, якщо ви чесні і порядні люди і створили коаліцію, і ви разом висунули цей Уряд, то будьте так ласкаві разом відповідати. Склалася ситуація така, що ми якогось одного звинуватили, а всі інші – в кущі.

Тобто вони свою відповідальність переклали на когось одного – це не порядно. І такого не повинно відбуватися у людей, які, фактично, впливають на суспільство, на кожного громадянина в нашій державі. Від них всіх залежить, від їх чесності, порядності».

IMG_9467Далі, Вадим Підберезняк підкреслив, що новий Уряд може бути сильним, але за умови спільної його підтримки та спільної відповідальності за його діяльність. На його думку, яким би не був сильний окремий міністр, але якщо в нього не буде підтримки в парламенті, то він нічого не зможе зробити. Також він підкреслив, що всі ці провокативні заяви щодо звинувачень у корупції Арсенія Яценюка безпідставні оскільки не були представлені жодні докази.

«Народний фронт» увійшов у коаліцію, розуміючи, що треба і далі брати на себе відповідальність. Він готовий надалі до кінця відстоювати цю країну, готові відповідати, не дивлячись, хто чий міністр. Ми готові і талі бути поруч і підставляти плече, аби в нашій країні жилося краще. При цьому дуже хотілося б побачити план створення та відродження країни. Тоді ми зможемо розробити відповідний маршрут та спланувати наші дії», – зауважив нардеп.

Також Вадим Підберезняк торкнувся актуальної для миколаївців теми відродження суднобудування та реприватизації суднобудівних підприємств, які потрапили у нечесні руки.

На запитання, які реформи найважливіші Вадим Підберезняк Відповів: «Реформувати потрібно майже все. Я не можу виділити щось першочергове, а щось другорядне. На що ми не глянемо – все важливо. Нам потрібно, сьогодні не просто ремонтувати дороги, нам потрібно – будувати нові. Нам потрібно нову систему освіти».

IMG_9471На думку народного депутата, новий міністр освіти Лілія Гриневич професійна і порядна людина, яка готова до плідної співпраці та реформ. З нею обговорюються практичні питання скорочення малокомплектних шкіл та створення опорних шкіл, які будуть навчати дітей на сучасному рівні. «Я запропонував трохи інший механізм цієї реформи. Ми, спочатку створюємо опорні школи. Показуємо які вони є. Привозимо туди батьків, вчителів, організовуємо логістику доставки і, я думаю що після того наші батьки, які живуть в якихось селах, самі захочуть, щоб їхні діти вчилися в нормальній школі, з нормальними умовами, повний день. Щоб вони там і вчилися, і домашнє завдання за допомогою тих же вчителів і так далі. А вчителям, при цьому – достойна заробітна платня».

Вадим Підберезняк підкреслив, що в освітніх та усіх інших реформах ми маємо вчинити, як з реформою нової поліції: поставити високу заробітну плату та вимагати високу професійну якість, законослухняність і чесність.

Також в розмові торкнулися питань війни та перемоги, децентралізації, євроінтеграції та зміни самої країни з середини, де Вадим Підберезняк підкреслив, що зміни в країні починаються зі змін у кожні особистості.