Тарас Кремінь про перспективи розвитку Миколаївської області

Тарас Кремінь про перспективи розвитку Миколаївської області

В ефірі телеканалу «Миколаїв» народний депутат України Тарас Кремінь розповів про важливі життєві питання Миколаївської області. Зокрема, в програмі обласного телебачення «Гаряча лінія» обговорювалися питання децентралізації, візиту українських парламентаріїв до Латвійської республіки та  обмін досвідом, розширення співробітництва Миколаївської області з різними іноземними партнерами, про можливість випускників Миколаївського інституту кораблебудування проходити практику в Латвії та перспектив розвитку регіону. Тарас Кремінь висловив позицію «Народного фронту» щодо формування нового уряду.

Стосовно децентралізації в області Тарас Кремінь повідомив, що Куцурубська громада вже отримала субвенцію з державного бюджету на ремонт доріг та підвищення соціальних стандартів. На рівні депутатів та влади планується підтримка нових об’єднаних громад, які далі утворюються у Миколаївській області. Також йдеться про створення Вознесенської, Первомайської, Очаківської та Чорноморської громад, що, до речі, допоможіть, зокрема,  вирішити питання Покровської школи на Кінбурні, створити нові робочі місця та вирішити питання з транспортною розв’язкою.

«Ми домовилися з  нашими колегами, зарубіжними партнерами, з якими ми тісно співпрацюємо. Вони готові надавати не тільки свою дорадчу консультацію, але і фінансову, у тому числі, для тих громад, які потребують такої допомоги. Наші колеги з Латвії, Естонії, колеги з Чехії і Польщі готови приїжджати сюди, бо дуже часто говорять про польку модель децентралізації. Готові запрошувати керівників успішних територіальних громад до себе і показувати – як воно є насправді», – сказав Тарас Кремінь.

vlcsnap-2016-04-13-16h41m17s433На запитання ведучого програми  Володимира Лисюка чи є вже наші власні напрацювання у цій галузі.

«Дякуючи моїм колегам з парламенту, ми цього тижня були у Латвійській республіці. Я би хотів процитувати спікера Сейму Інари Мурнієце, яка сказала наступне: «У нас є досвід, позитивний досвід створення об’єднаних територіальних громад. То ми запрошуємо ваші громади, щоб вони навчилися на нашому досвіді і не набивали тих шишок, які набивали ми».  Для мне це є показовим, бо, фактично, з наступного тижня делегація Чернігівської області в складі 20 чоловік буде в Латвійській республіці буде зустрічатися з керівництвом окремих волостей і обмінюватися, власне, своїм позитивним досвідом. То Європа – відкрита!» – підкреслив Тарас Кремінь.

Він також зосередився на необхідності розширення співпраці саме Миколаївської області та її населених пунктів з містами-побратимами інших країн, оскільки вбачає можливості розширення плідної співпраці. Позначилася тема визначення статусу та пошук інвесторів для Миколаївського аеропорту. Перспективи та визначення спеціалізації розвитку Миколаївської області.

12494710_1782307102002284_1769126468984953933_nТарас Кремінь у подробицях розповів про візит групи нардепів з міжпарламентських зав’язків до Латвійської республіки. Особливу увагу співпраці з Надзвичайним  та Повноважним Послом Латвійської Республіки Аргітою Даудзе.

«В чотирнадцятому році я очолював обласну раду і це перший і єдиний посол Європейського країн союзу, який відвідав нас у квітні чотирнадцятого року. У неї була поїздка до Криму, вона була на Херсонщині, була в Миколаєві і в Одесі. І вона першою приїхала дізнатися ситуацію, як вона є», – зазначив Тарас Кремінь.

Він підкреслив, що пані Даутзе була єдиною, хто надала колосальну підтримку у вигляді гуманітарної допомоги дітям наших військовослужбовців, які вийшли з Криму та подякував всім латишам за ту допомогу, яку вони надавали Україні.

Більш докладно про ці та інші теми у відео: