Вадим Підберезняк: Приватизація підприємств суднобудівної галузі України себе не виправдала

Вадим Підберезняк: Приватизація підприємств суднобудівної галузі України себе не виправдала

Таку думку висловив народний депутат України від «Народного фронту» Вадим Підберезняк. Він пояснив на прикладі двох миколаївських підприємств: Чорноморського суднобудівного заводу (належить корпорації “Смарт-холддинг” депутата від “Опозиційного блоку” Вадима Новинського) і заводу “Океан” (до 2012-го року належав все тому ж “Смарт-холдингу”). Обидва підприємства були приватизовані, каже Підберезняк, і в обох випадках інвестор не виконує свої інвестиційні зобов’язання.

“Океан” і Чорноморський суднобудівний завод дійсно приватизовані. Коли їх приватизували, інвестор брав на себе певні зобов’язання. Я вважаю, що потрібно підняти це питання, коли приватизувалися ці підприємства, і вимагати від власників того, щоб вони свої зобов’язання виконали”, – зазначає депутат «Народного фронту». – Вони повинні були зберегти робочі місця, вони повинні були зберегти цю галузь. Більше того, вони повинні були зберегти соціальну інфраструктуру, яка була навколо цих підприємств. Цього нічого не зроблено”.

novinsky_01Обидва підприємства – одні з головних боржників місцевого і державного бюджету у Миколаївській області, каже Вадим Підберезняк. У минулому році тільки через Госпсуд Миколаївської області вдалося стягнути з ЧСЗ більше 3 мільйонів гривень заборгованості по пенсіях. Вже в цьому році ЧСЗ було відключено від водопостачання через майже мільйонної заборгованості.

“Є величезні заборгованості по зарплатах, і на сьогоднішній день, якщо я не помиляюся, по заводу “Океан” величезні заборгованості по зарплаті, які важким тягарем лягають на всю область. Там на сьогоднішній день йде процедура банкрутства і якісь ще тяганини навколо”, – висловився Вадим Підберезняк.

Зазначимо, що в ЗМІ неодноразово з’являлася інформація, що завод “Океан” штучно банкрутують структури “Смарт-холдингу”. У судовому процесі про банкрутство “Океану” був офіційно визнаний борг заводу перед кредитором ТОВ “Консалтинг-Гамма” у 1,5 мільярда гривень, що становить ⅔ від загальної суми кредиторських зобов’язань. Цей борг виник у результаті продажу заводу “Океан” інвестиційних сертифікатів компанії з управління активами “Інвестиційний дім “Мегаполіс”, також близької до “Смарт-холдингу”.

image-chszНе так давно, міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич заявив про те, що необхідно реприватизувати ТОВ “Порт Очаків” і Чорноморський суднобудівний завод у Миколаєві, що належить Вадиму Новинському. Вадим Підберезняк обіцяє підтримати Сенкевича в цьому питанні, якщо Новинський не нормалізує роботу своїх підприємств.

“Якщо вони цього не зроблять, то необхідно приймати рішення в стінах парламенту, або в Кабінеті міністрів, за деякими санкціями до таких власників. Чи може це бути розірванням угоди? Можливо і так”, – резюмував Вадим Підберезняк.

Варто нагадати, що 29 березня “Смарт-холдинг” депутата Верховної Ради від “Опозиційного блоку” Вадима Новинського викупив у Фонду державного майна на біржі 9,64% акцій Чорноморського суднобудівного заводу за 1,49 млн грн. Угода відбулася з дисконтом майже 90% від початкової вартості, що становила 12,45 млн грн.

За матеріалами каналу 112.ua