Вадим Підберезняк: Стан доріг – це солідарна відповідальність всіх учасників використання доріг

Вадим Підберезняк: Стан доріг – це солідарна відповідальність всіх учасників використання доріг

12 березня на засіданні Миколаївської обласної ради з розгляду стану доріг на Миколаївщині виступив народний депутат України від «Народного фронту Вадим Підберезняк». Він повідомив про поданий ним законопроект з цього питання та закликав всіх депутатів консолідуватися задля вирішення проблеми стану доріг. В роботі сесії, також, взяли участь народні депутати Тарас Кремінь, Ігор Бриченко, Олександр Жолобецький та Олександр Лівік.

Вадим Підберезняк підкреслив, що зараз не час та не місце займатися з’ясуванням стосунків, оскільки залишається спільна проблема. Через проблему поганого стану доріг страждають, в першу чергу, живі люди.

Він наголосив, що у Верховній Раді законопроект про дорожній фонд не був стовідсотково підтриманий жодною фракцією, через що  звинувачувати «Народний фронт», як мінімум, некоректно. Вадим Підберезняк припустив, що законопроект ще не досконалий, але депутатам було варто його вичини та запропонувати доопрацювання, ніж одразу відкинути.

«Хочу зазначити, що вміти знайти гроші, заробити, витратити їх грамото на ремонт та будівництво доріг – це одне завдання. Але інше завдання – думати, як ефективно ці шляхи використовувати та зберегти. Тому я вважаю, що відповідальність за користування шляхами, за їх стан – має бути солідарною для всіх учасників використання дорожнього покриття.  Мова йде про тих, хто ремонтує дороги, і про тих, хто їх використовує», – сказав народний депутат.

Народні депутати Кремінь, Бриченко, Бідберезняк, Жолобецький, ЛівікВін розповів, що депутатська група Миколаївщина безпосередньо опікується станом доріг, з’ясовуючи всі питання в Укравтодорі. Ця група розробляє спільний законопроект, який враховує всі чинники, що впливають на дорожнє покриття, в тому числі по вазі. «Є необхідність зробити рівні права для всіх та рівний закон для всіх областей, який би правильно враховував би і навантаження, і відповідальність за перевантаження та руйнування цих доріг. І ми не говоримо, що ми когось посадимо. Але ми говоримо, що якщо ти заробляєш на цьому, то будь добрим і вкладай, щоб ці дороги зберігати», – підкреслив Вадим Підберезняк.

Розкриваючи сутність законопроекту, Вадим Підберезняк сказав, що законопроект передбачає враховувати відповідальність і тих, хто ремонтує шляхи, і виділення коштів, і тих, хто ці шляхи експлуатує. Йдеться про узаконення вагових комплексів, регулювання їх роботи, куди надходитимуть кошти та інше. Він ще раз нагадав, що припустиме навантаження на дороги до 22 тон, але запас міцності сягає до 36 тон.

«Якщо говорити про реальні речі, то «злітні смуги», що витримають по 80 – 100 тон – ми не побудуємо. Тобто, в нас, як мінімум не має на це коштів. Давайте, будемо відштовхуватися від тих реалій, які є на сьогоднішній день, а не говорити о тих фантазіях», – закликав депутатів Миколаївської обачної ради Вадим Підберезняк.

Він, також запевнив їх, що народні депутати від Миколаївщини, навіть, у ті дні, коли немає сесійних засідань у Верховній Раді, приділяють максимум часу та проводять плідну роботу спільно з Кабінетом міністрів, Укравтодором, службою автомобільних доріг, і зі всіма службами, для того щоб підготувати законопроект та вирішити поточні проблеми зі шляхами у Миколаївській області.