Нардепи Миколаївщини Ігор Бриченко і Тарас Кремінь увійшли у десятку найкращих парламентарів за минулий рік

Нардепи Миколаївщини Ігор Бриченко і Тарас Кремінь увійшли у десятку найкращих парламентарів за минулий рік

Видання «Українська правда» оприлюднила результати дослідження власних спеціалістів напряму «Економічна правда» та VoxUkraine щодо ефективності діяльності депутатів Верховної Ради на основі їх голосування в 2015 році за найважливіші економічні закони. Згідно рейтингу лідирує «Народний фронт», а депутати від Миколаївщини Ігор Бриченко і Тарас Кремінь увійшли у десятку найкращих.

«Всього було проаналізовано майже 90 таких законопроектів, кожному з яких два десятки незалежних експертів присуджували бал за десятибальною шкалою в рамках проекту ІМОРЕ. Найважливіші реформаторські законопроекти минулого року – про ринок природного газу та електронні закупівлі. Серед виключень – три з майже дев’яти десятків законопроектів, які мали важливе значення для країни, але були оцінені експертами негативно (з від’ємним балом) – заборона експорту деревини, бюджет на минулий рік, та пільги релігійним організаціям.

Якщо депутат голосував за важливий закон “за”, то він отримує бал. Якщо не голосував, або утримався – отримує нуль балів, якщо тиснув кнопку проти – отримує від’ємний бал.

Місце депутата визначається сумою балів по результатах голосування за вибрані до аналізу експертами законопроекти. Справа – перелік законопроектів в хронологічному порядку, висота стовбців показує експертну оцінку законопроекту, колір – результат голосування (блакитний – “за”, “червоний” – проти)» – пише видання.

Рйтинг нардепів

Народні депутати України від Миколаївщині, які входять у фракцію «Народного фронту» Ігор Бриченко і Тарас Кремінь у цьому рейтингу ефективності парламентарів посіли, відповідно 6 та 9 місця, набравши 170,45 і 168,95 білів.

Ігор Бриченко прес-службі «Народного фронту» наступним чином прокоментував результат цього дослідження: «Мені приємно, що вдається щось корисне зробити для нашого народу. Тим ми покажемо всіляким популістам, що треба діяти, а не базікати. Досить тільки критикувати Уряд і парламент у стінах парламенту – беріть і робить».

Далі видання «Українська правда» пише: «Прогнозовано серед лідерів Народний фронт. Це можна пояснити тим, що цю партію представляє прем’єр Арсеній Яценюк і саме Кабінет міністрів є основним автором та ініціатором більшості проголосованих економічних законопроектів, на основі оцінки експертами яких і побудований цей рейтинг».

Нашим читачам нагадаємо, що третій депутат-фронтовик від Миколаївщини Вадим Підберезняк не був включений у це дослідження, оскільки тільки перед самим новим роком склав присягу та отримав мандат. Разом з тим, він вже встиг проявити свою законотворчу ініціативу з проектом закону про захист доріг від руйнування перевантажиними перевізниками.