Миколаївці згадали пам’ять Небесної сотні

Миколаївці згадали пам’ять Небесної сотні

20 лютого в Миколаєві на Соборній площі відбувся мітинг-реквієм на пам’ять героїчної загибелі Небесної сотні. В заході взяли участь перші особи міста та області, активісти миколаївського Майдану, представники демократичних політичних сил, народні депутати України Тарас Кремінь та Ігор Бриченко.

З промовою до присутніх звернулися учасники миколаївського та київського Майданів. Зокрема, нинішній голова обласної адміністрації Вадим Меріков, голова обласної ради Вікторія Москаленко, міський голова Олександр Сенкевич, координатор миколаївського Майдану та поважний борець із радянським режимом Юрій Діденко, депутат Верховної Ради України від «Народного фронту» Тарас Кремінь та інші.

6У своїй промові Тарас Кремінь сказав: «Сьогодні не день для високих слів. Сьогодні – слова пам’яті за тих, хто у боротьбі за Україну  у Києві, у багатьох інших містах України збирався на майдани. Проводжали з майданів на київський Майдан. З київського Майдану вирушали на захист українських кордонів».

«Тисячі людей пройшли через миколаївський Майдан. Ми створювали їх у районних центрах. Як ніколи, Миколаїв був сильний, коли ми щоденно відправляли наших побратимів до Києва, щоб підтримували, допомагали і, повертаючись сюди, розповідали Миколаєву, де шукали бандерівців, де шукали ворогів, де робили сутички з міліцією і, зараз, роблять фарси, щоб Миколаїв прокидався», – сказав Тарас Кремінь.

Далі він поскаржився на те, що, сьогодні, донецький степ і луганські вольності наповнюються тероризмом. І що українців там не шанують та нав’язують українцям через пропаганду та міфи таке бачення.

2

«Ми говорили з вами два роки про те, що Україна має бути сильною із середини. Нас не можна перемогти, якщо ми у середині близькі. Якщо ми єдині у своїх прагненнях. Якщо ми йдемо однією дорогою», – підкреслив нардеп.

В контексті продовження Майдану та найвищого в новітній історії світу патріотизму народний депутат згадав  бійців з Миколаївщини, що боронять державу на її Сході. Це і «кіборги» 79 аеромобільної бригади, і морські піхотинці 36-ї бригади ім. Ольшанського, що стоять під Маріуполем, і Національна гвардія, яка цілодобово стоїть на охороні наших кордонів.

На завершення свого виступу Тарас Кремінь закликав: «Давайте в ці дні будемо ввічливими і вдячними. Давайте, будемо мужніми і мудрими. І в той же час, давайте, будемо сильнішими. Бо перемога по переду! Слава Україні!»

Після мітингу колона учасників рушила до пам’ятнику Небесної сотні, де був відслужений молебень та покладені живі квіти. Миколаївці, що підходили до вільного мікрофону читали вірши присутнім, закликали пам’ятати загиблих та продовжувати справу Майдану та Революції гідності.

1

3

4

5

7

8

9

10

11

12

13

14
16

17