Тарас Кремінь опікуються освітою дітей з тимчасово окупованих територій

Тарас Кремінь опікуються освітою дітей з тимчасово окупованих територій

Тарас Кремінь, нардеп від «Народного фронту», у складі міжфракційної групи «Депутатський контроль» взяв участь у брифінгу в стінах Верховної Ради, де йшлося про стан освіти на окупованих територіях та створення в кожній області центрів надання адміністративних послуг.

Зокрема, Тарас Кремінь підтримав свого колегу по міжфракційній групі про необхідність створення таких центрів та зосередив увагу на необхідності забезпечення прав середньої та вищої освіти у дітей  в Донецькій та Луганській областях.

«Було проголосовано та підтримано за основу декілька законопроектів, які на перспективу повинні визначити стратегію розвитку освітньої галузі в Україні. Це Закон України «Про освіту», який ми хочемо уважно розглянути на нашому профільному комітеті освіти та науки, а також про штатний розклад», – доповів Тарас Кремінь.

Він підкреслив, що в комітеті відбувається міжвідомча нарада щодо організації проведення державно-підсумкової атестації та ЗНО для дітей – випускників загальноосвітніх закладів, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях.

«Я вважаю, що це другий пріоритет, який має стати ключовим для реалізації наших освітніх політичних завдань. Тому треба, серед основних завдань, які стоять на порядку денному, зосередитися на таких. Звичайно, треба розуміти питання спрощення процедури перетину кордону для того, щоб діти у період проведення ЗНО, а, також, підготовки до нього – мали вільний доступ до опорних навчальних закладів.

Це, звичайно, підготовчі курси для зовнішнього незалежного оцінювання, які абсолютно відрізняються від ЄГ, яке нав’язує Російська Федерація. Це, звичайно, інтенсифікація виїзних засідань профільних комітетів і, звичайно, нашого – освіти і науки, не тільки до Донецької і Луганської областей, але і туди, де знаходиться найбільша концентрація вимушених переселенців. Це, звичайно, організація дистанційного навчання, яке є надзвичайно важливим.

Розуміючи те, що аналогічні проблеми ми маємо з випускниками 2015/2016 року серед тих, хто знаходиться на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, дестабілізації ситуації навколо Таврійського університету ім. Вернацького – це єдиний навчальний заклад АР Крим, який виїхав на територію України, потребує нашої допомоги в частині виділення приміщень, в частині фінансування, і в частині іншої державної підтримки», – сказав Тарас Кремінь .

На завершення він додав, що комітет освіти та науки розширив свої повноваження, створивши пріоритетними реалізацію прав на освіту на тимчасово окупованих територіях і переміщених осіб.  Також, він попросив всю громадськість не забувати дітей, травмованих та загиблих в зоні АТО.