В обласному архіві обговорювали перейменування вулиць у Миколаєві

В обласному архіві обговорювали перейменування вулиць у Миколаєві

Громадськість Миколаєва активно взялася за реалізацію закону про декомунізацію, зокрема, у питанні перейменуванні вулиць у місті. Робоча група, до якої увійшли і фахівці історії, архітектури, мовознавці, архівні працівники та просто небайдужі миколаївці, пропрацювала вже кілька місяців. 9 лютого у приміщенні Миколаївської обласної бібліотеки відбулося підсумкове засідання робочої групи, в якому взяв участь народний депутат України від «Народного фронту» Тарас Кремінь.

Директорка архіву та доктор історичних наук Лариса Левченко у своїй промові підкреслила, що створення майданчику для обговорення та прийняття рекомендацій щодо перейменування вулиць у Миколаєві саме у приміщенні архіву, дуже символічне. Оскільки цей майданчик громадської активності в даному приміщенні дійсно сприймає конструктивну та наукову форму.

У своєму виступі Тарас Кремінь підкреслив і як парламентар, що голосував за відповідний закон, і як філолог-науковець, і я к патріот України – важливість завершення процесу декомунізації. На його думку, повернення вулицям їх історичних назв та надання деяким нових, співзвучних сучасному життю, має патріотично впливати не тільки на сьогодення, а й на виховання молоді, яка зростатиме у правильних громадянських орієнтирах.

Тарас Кремінь підкреслив, що перейменування вулиць та населених пунктів на Миколаївщині у жодному випадку не зачепить інтереси місцевих бюджетів.

Тарас Кремінь підкреслив, що прозвітує громадськості міста про результати діяльності робочої групи 11 лютого у прямому ефірі Миколаївської ОДТРК у програмі «КонтрАргумент», яка розпочнеться о 19:30.