Вікторія Сюмар: Як не використовувати владу з особистих мотивів – оце ключове питання

Вікторія Сюмар: Як не використовувати владу з особистих мотивів – оце ключове питання

Народний депутат України від «Народного фронту» Вікторія Сюмар в програмі Наталії Влащенко «Люди. Hard Talk. Live» на каналі 112 розповіла про ситуацію навколо відставки Айвараса Абромавичуса та інших питань щодо діяльності уряду, можливих дострокових виборів і популізму.

«Люди почули те, про що вже давно здогадувалися. Що є якісь, там, впливи щодо призначень конкретних людей і ці впливи не завжди виходять з міркувань фахових призначень, а яких ось, можливо, особистих. Тому його заява мала резонанс. З іншого боку – це був політичний крок. …Це був політичний крок міністра, який знав, про що говорив і який знав як далі буде продовжуватися його політична кар’єра», – висловилася Вікторія Сюмар.

Далі відбулося обговорення з Наталю Влащенко питань, згаданих Абромавичусом, щодо телефонних «рекомендацій» з призначення посадових осіб чи їх рішень. Вікторія Сюмар поскаржилася на те, що люди, часто, в політиці люди, які отримують владу, не використовують її прямо за своїми обов’язками і у своїй професійній сфері, а намагаються «рєшать вопроси», а не вирішувати свої професійні питання.

«Як не використовувати владу з особистих мотивів – оце, напевно, ключове питання. Це, до речі, одне з базових питань. Тому що не можна цього чекати, що все одразу зміниться,  що ми наберемо, десь, чесних людей у владу, які перестануть користуватися оцими речами і не будуть використовувати цю владу для особисто себе, друзів чи ще когось. Потрібно будувати ці державні інститути з низу, як громадські, суспільні інститути», – сказала Вікторія Сюмар.

Докладніше про це, про можливість дострокових виборів і хто від цього виграє, а також чому в політиці перемагають популісти, а не люди конкретних справ – дивіться далі.