Тарас Кремінь: Зміни до бюджету посередині навчального року, звичайно, негативно вплинули на функціонування профтехосвіти

Тарас Кремінь: Зміни до бюджету посередині навчального року, звичайно, негативно вплинули на функціонування профтехосвіти

29 січня у Верховній Раді за участю депутатів Міжфракційної групи «Миколаївщина» Бориса Козиря, Ігоря Бриченка і Тараса Креміня. На брифінгу доповідався стан профісійно-технічної освіти в Україні.

Зокрема, Тарас Кремінь, депутат від «Народного фронту» та член профільного комітету з освіти та науки, сказав:

«На території області знаходиться 25 професіонально-технічних навчальних закладів, а взагалі-то по Україні ліцензованих об’єктів профтехосвіти 2637. Але не хотілося б зараз наводити статистику, хотілося би підтвердити те, що зміни до бюджету посередині навчального року, звичайно, негативно вплинули не тільки на настрій, а й на функціонування профтехосвіти.

Можу додати і таке: сьогодні в Україні фінансування вищих навчальних закладів III – IV рівня акредитації, відповідно до державного бюджету, понад 17 мільярдів гривень. В той же час, коли профтехосвіта сьогодні має, відповідно, 5,8 мільярдів фінансування, а вищі навчальні заклади І – ІІ рівня акредитації – близько 5 мільярдів.

Сьогодні стан зношення основного обладнання на якому навчаються майбутні машинобудівники, аграрії, водії, спеціалісти вузьких спеціальностей – від 35 до 85 відсотків.

Тому ми вимагаємо не тільки швидкого прийняття закону про професійну освіту, але перегляду фінансування як профтехосвіти, так і системи освіти у цілому».