Представники «Народного фронту» Первомайщини обговорювали децентралізацію

Представники «Народного фронту» Первомайщини обговорювали децентралізацію

23 грудня у Первомайську проходив круглий стіл по обговоренню децентралізації влади та її результатів на Миколаївщині. Круглий стіл проводився КВУ в Миколаївській області за участю експертів Офісу реформ та Асоціації міст України. Учасниками заходу були представники органів місцевого самоврядування, громадські активісти та представники політичних сил.

В обговоренні прийняли активну участь представники партії «Народний фронт». Зокрема, разом з активістами «фронтовиків» Первомащини були голова Первомайської міської організації Віталій Камінський та голова районної організації Руслан Болеско.

Обговорювався досвід першої в області об’єднаної громади – Куцурубської, що утворилася в Очаківському районі. Говорилося про складність та перепони на шляху подальшої децентралізації влади. Зокрема, було виділено небажання людей брати на себе відповідальність як у створенні громад, так і у громадсько-політичному житті, наявність патерналізму та нездатність співпрацювати між різними громадами та органами місцевого самоврядування. Лунали побажання до законодавчої гілки влади скоріше допрацювати законодавство в напрямку децентралізації.

В ході дискусії було відмічено необхідність внесення в Конституцію України норм, що відзначені у Європейській хартії місцевого врядування, зокрема принципу субсідіарності, необхідність здійснення в нових умовах муніципального менеджменту, підготовки кадрів, а саме головне – необхідність формування громадянського суспільства, щоб всі ці механізми могли запрацювати.

«Ми розуміємо необхідність подальшої децентралізації влади та розвитку місцевих громад. Тим більше , що децентралізація прописана у коаліційній угоді. Оскільки ми залишаємося у коаліції і перед нами стоять завдання проведення реформ, то, на мою думку, демократичним силам треба більше консолідуватися у вирішенні нагальних питань», – підкреслив голова Первомайської міської організації «Народного фронту» Віталій Камінський.

Віталій Камінський
Віталій Камінський
Руслан Болеско
Руслан Болеско

1