До Дня місцевого самоврядування

До Дня місцевого самоврядування

Є професійні свята, значення яких з кожним роком стає дедалі відчутнішим. До їх числа відноситься і День місцевого самоврядування.

Коли у далекому 2000 році Леонід Кучма підписував Указ про встановлення цієї дати, ніхто не міг уявити, що 15 років по тому в країні почнеться реальний процес децентралізації влади з передачею повноважень з центру на місця.

Українці зробили вибір: почати реформу, позичити успішний досвід сусідньої Польщі, а не йти у фарватері псевдофедеральної Росії.

Які б перепони не ставили перед нами, ми бачимо, що точка неповернення пройдена. Сільські та селищні ради готуються взяти владу, яку з ними розділить держава. А з цією владою – і глибину відповідальності.

Правильність обраного курсу підтвердили і результати місцевих виборів. Виросло покоління активних людей, які вірять в те, що дороги назад немає, і розпочаті реформи потрібно доводити до кінця.
Ці люди вірять у майбутнє країни, і сподіваються, що представники демократичних сил у місцевих радах допоможуть реалізувати ті фундаментальні зміни Конституції, яких чекає вся Україна.

У цьому зв’язку обласна організація політичної партії «Народний фронт» звертається до всіх демократично налаштованим депутатів із закликом ще щільніше зімкнути ряди, і не дати противникам незалежності країни заморозити перші успіхи реформ.

Вадим Підберезняк
IMG_1747