Станіслав Мартиросов роз’яснив телеглядачам особливості нового Закону про вибори

Станіслав Мартиросов роз’яснив телеглядачам особливості нового Закону про вибори

Наприкінці жовтня українці оберуть нові склади місцевих рад, однак, переважна більшість громадян не знає, які зміни внесені у виборче законодавство, і в чому ці місцеві вибори відрізнятимуться від попередніх. Депутат Миколаївської обласної ради Станіслав Мартиросов у програмі «Точка зору депутата» телеканалу «Миколаїв» зробив спробу роз’яснити широкій глядацькій аудиторії особливості нового Закону про вибори.

«Закон про вибори зазнав певних змін. Депутати сільських, селищних рад обиратимуться за тією ж системою, що й раніше. Що стосується міських, районних та обласних рад, то це буде пропорційна система з відкритими списками із закріпленням депутатів за певними округами.

До цього у нас була змішана система, коли одна половина депутатів обиралася за мажоритарними округами, а інша половина обиралася за закритими списками.

Закриті списки називаються такими не тому, що їх приховують від виборців. З ними завжди міг ознайомитися кожен охочий. Справа в іншому: партія спочатку вносила кандидатів у список, і ці місця за ними зберігалися.

Відкриті списки – це коли виборці, голосуючи, впливають не тільки на те, скільки кандидатів від тієї чи іншої партії стануть депутатами, а й на місце цих кандидатів у списку.

За кожним округом буде закріплюватися певний кандидат, і в бюлетені для голосування буде назва партії, прізвище лідера списку та прізвище цього кандидата. Виборці повинні пам’ятати, що коли вони будуть вибирати депутатів міських, районних та обласної ради, будуть вносити свій голос відразу в дві скарбнички – партійну, яка визначить, скільки голосів отримає партія в цілому, і скарбничку конкретного кандидата. Чим більше голосів він набере на виборах, тим більш високе місце займе в партійному рейтингу. Відповідно, і кандидати, працюючи на округах, в рівній мірі зацікавлені працювати на партію і на себе. На одному тільки партійному бренді вже не виїдеш», – зазначив С.Мартиросов.
Фото3292