Побоювання з приводу адміністративно-територіальної реформи пояснюються низьким рівнем інформованості селян, – В.Підберезняк

Побоювання з приводу адміністративно-територіальної реформи пояснюються низьким рівнем інформованості селян, – В.Підберезняк

Депутат Миколаївської обласної ради Вадим Підберезняк в ході виїзного прийому громадян зустрівся з жителями трьох сіл Арбузинського району. Основний висновок, який він зробив за результатами поїздки: селяни з настороженістю відносяться до адміністративно-територіальної реформи, і виною тому їх низький рівень інформованості.

Проблеми кожного населеного пункту, вважає депутат, найкраще знають його жителі, але далеко не завжди вони можуть їх самостійно вирішити. Наприклад, у селі Агрономія, розташованому в 6-и кілометрах від Південно-Української атомної електростанції, нарікають на те, що не отримують належної підтримки від відомого сусіда. У той же час, коли у жителів села запитували дозвіл на будівництво станції, обіцяли парники з небаченими урожаями, пільги і мало не безкоштовну електроенергію.

Обіцянки так і залишилися невиконаними, і сьогодні село живе, в основному, завдяки дослідному господарству ДП «Агрономія». Його керівник Сергій Чмирь, який взяв участь в організації виїзного прийому, вважає, що жителі найближчих сіл, безумовно, виграють від реалізації планів щодо розвитку підприємства.

У селі Новоселівка – інша проблема. Тут в 2006 році закрили кар’єр, залишивши людей без роботи, а сільську раду – без серйозного джерела фінансування. Вадим Підберезняк переконаний, що цього б не сталося, якби влада була децентралізована. «Реформа якраз і націлена на те, що б ви приймали рішення – працювати тут кар’єру чи ні», – заявив він, звертаючись до жителів села.

На території іншої – Іванівської сільради розташовані дачні ділянки працівників атомної станції, і місцеві депутати навіть не проти в рамках реформи об’єднатися з Южноукраїнськом, хоча і сумніваються, що місто на це піде. Іншого шляху вирішення своїх проблем вони не бачать. Найкричуща з них – автобусне сполучення. До траси 3 кілометри, і якщо раніше автобус ходив два рази на тиждень, то зараз перевізник вже каже, що йому це робити недоцільно.
Серед інших проблем Іванівки – відсутність вуличного освітлення, дитячого майданчика, і місця, де молодь могла б зайнятися спортом. На прохання про допомогу в ремонті місцевої школи відгукнулися тут же. В іншому В.Подберезняк запропонував наступну формулу: я спробую знайти матеріали, а необхідні майданчики односельці зроблять своїми руками.

– Ми робимо лише перший крок у проведенні адміністративно-територіальної реформи, – сказав він. – Багато чого ще потрібно врахувати, упередити. Наприклад, появи місцевих князьків. Для цього має бути вироблена система стримувань і противаг. В структуру управління громади необхідно внести такі доповнення, які дозволять чітко контролювати тих, кого сама ж громада призначатиме на ті чи інші посади. З іншого боку, добровільне об’єднання громад вимагає іншого рівня відповідальності на місцях і готовності брати управління територіями в свої руки.
P1020055

P1020063

P1020074