Адміністративно-територіальній реформі потрібен поштовх

Адміністративно-територіальній реформі потрібен поштовх

Про це на спільному засіданні двох постійних комісій Миколаївської обласної ради заявив депутат Станіслав Мартиросов, який разом із колегою Анатолієм Катричем на цій зустрічі представляв політичну партію «Народний фронт».

Він підкреслив, що план формування територіальних громад можливий за двох умов: потрібен Закон і перспективний план. Без останнього нічого не буде.

– Тут багато говорять про необхідність обговорення «знизу». Без поштовху «зверху» у вигляді цього перспективного плану ніякого обговорення не буде. Не будуть сільські голови, які зараз тільки довідки видають, рухатися і щось обговорювати. А сільська громада у півтори чи дві тисячі – не виживе. Потрібно 5 тисяч і більше, це скажіть будь-який фахівець з бюджету. Тому план виносити треба, – підкреслив С.Мартиросов.

Керівник апарату обласної адміністрації Андрій Ничипорчук нагадав депутатам, що реформа проходить у два етапи: перший – це створення перспективного плану, а другий – утворення територіальних громад. Він пояснив сутність цієї реформи, за якою центр надання послуг населенню переноситься до адміністративного центру територіальних громад. Там відбувається концентрація єдиного бюджету громади. Цей фінансовий ресурс має забезпечити вирішення всіх потреб громади.

На сьогодні в Миколаївські області вже планується створення 32 громад, з яких 14 об’єднаних громад по принципу 1 громада – 1 район. Вознесенська и Олександрівська у Вознесенському районі поки залишаються так, як вони є. Перспективний план об’єднання територіальних громад 12 червня планується винести на затвердження сесії Миколаївської обласної ради.

IMG_6486