Анатолій Катрич та Вадим Підберезняк вітали ветеранів

Анатолій Катрич та Вадим Підберезняк вітали ветеранів

Депутати Миколаївської обласної ради від «Народного фронту» Вадим Підберезняк та Анатолій Катрич на День перемоги привітали двох ветеранів. Спершу завітали до Олександра Михайловича Жукова, якому вручили подарунки. Анатолій Катрич привіз лист від дітей Антоновського інтернату Новоодеського району. В листі діти вітали ветерана, бажали йому здоров’я та висловлювали подяку за його життєвий шлях.

Олександр Михайлович зізнався, що з нього відносний ветеран, оскільки під час війни він був підлітком і не міг бути призваним до армії. Але, як він пояснив, боролися з окупантами як могли. Вони з друзями виготовляли спеціальні шипи та розкидали на дорозі перед проїздом німецьких вантажівок, ходили та проколювали колеса. «Ми ще тоді дітьми були та не розуміли, наскільки це ризиковано. Нас могли схопити та розстріляти», –  пояснив Олександр Жуков.

IMG_5879

«Пам’ятаю, коли наші місто визволяли, то німці, навіть, відступаючи, всі були на автівках, мотоциклах, у доброму обмундируванні. Наші були не тільки пішки, а ще хто в чому: хто в чоботах, хто в онучах, форми єдиної не було. Отак і воювали, хоч це вже 44-й рік. Страшна бідність була», – розповів Олександр Жуков. Він також розказав, що все своє життя пропрацював на Чорноморському заводі, виготовляв підводні човни. Він жалівся, що така руйнація на підприємстві як зараз була тільки після окупації.

Вадим Підберезняк поясним, що ці всі роки Чорноморський був під справжньою окупацією олігархів, яким були не потрібні а ні виробництво, а ні Миколаїв, а ні Україна. Треба докласти ще багато зусиль, щоб повернути завод у зацікавлені у суднобудуванні голови, спроможні якісно працювати руки та патріотичні серця. Він висловив свою впевненість, що завод буде відновлено, що в країні тепер зацікавленні у військовому суднобудуванні, зокрема у нових корветах.

IMG_5886

На запитання Анатолія Катрича до Олександра Жукова звідки у нього в такому віці ще стільки сил, ветеран відповів, що потрібно бути оптимістом, підтримувати стосунки з людьми, бути на природі та намагатися постійно робити щось корисне. Олександр Михайлович, як завзятий полювальник, по вихвалявся новим прикладом власної рушниці. Він сам виготовляє унікальні приклади та з нетерпінням чекає нового сезону.

Далі депутати облради завітали до села Баловне, де привітали іншого ветерана Степана Івановича Гаркушу. На жаль, 90-то річний боєць через втому не зміг довго поспілкуватися і розповісти про те де і як він воював. Але він був дуже радий гостям та подарункам. Анатолій Катрич та Вадим Підберезняк побажали йому, в першу чергу, великого здоров’я.  Анатолій Катрич, який народився та живе у Баловному зізнався, що пам’ятає з дитинства Степана Івановича, і що через повагу до захисників батьківщини чи то ветеранів другої світової, чи то бійців АТО, спромігся організувати безкоштовну роздачу хліба в селі у цей пам’ятний день.

IMG_5908