Анатолій Катрич: Хто наведе лад у природоохоронній діяльності?

Анатолій Катрич: Хто наведе лад у природоохоронній діяльності?

Депутати від «Народного фронту» в Миколаївській обласній раді Анатолій Катрич та Вадим Підберезняк були запрошені на збори трудового колективу «Миколаїврибохорони». В їх особі працівники державної служби рибного господарства шукали підтримку у конфлікті з керівництвом організації. Вадим Підберезняк, як голова фракції, та Анатолій Катрич, як член природоохоронної комісії, прийняли безпосередню участь у роботі цих зборів.

Трудовий колектив висловив недовіру керівнику Сергію Скоропаду та підписав звернення, виклавши факти та свідчення, до органів влади України та Миколаївської області, прокуратури та МВС. Працівники звинувачують керівництво у службовому свавіллі та у численних порушеннях, корупції, зловживання владою. Зокрема, Сергій Скоропад, що був призначений не з місцевих працівників, а з Одеси, привів з собою групу «фахівців», які не тільки зайняли усі керівні посади, а й організували корупційні схеми отримання хабарів за незаконний вилов риби. Загальновідомою стала такса у 30%, яку браконьєри сплачують керівництву за «вільний вилов». Спроби зруйнувати систему з боку працівників закінчувалися їх звільненням.

Анатолій Карич, заслухавши виступи учасників зборів та ознайомившись із документами, підкреслив, що в останні місяці до облради та природоохоронної прокуратури стало надходити набагато більше скарг від населення про порушення з боку браконьєрів.

«Такі події на місцях входять до компетенції депутатської комісії по екології. Проглядається ланцюжок цих подій. Ми чуємо, від колективу сьогодні, виїжджали так само із рейдами. Ми ви виїжджали і намагалися контролювати роботу, в тому числі, вашого органу. Спостерігаємо що, дійсно – орган не працює. Достатньо пролунало фактів, щоб збуджувати кримінальні справи. Звісно, ми зі своєї позиції будемо відстоювати і надаємо прозорість вашій сьогоднішній події на всіх рівнях, звертаючись і до наших колег-депутатів, і до голови обладміністрації – Вадиму Івановичу Мерікову. Всі дадуть, повірте, мені відповідну оцінку цій події. Ми відстоюємо, це наша депутатська робота, вас, ваш колектив. Всьому цьому, я вас запевняю, буде дана правова оцінка на всіх рівнях», – сказав Анатолій Катрич.

Далі висловився Вадим Підберезняк. Він сказав: «Те свавілля, про яке ми, тут, почули, вже не влазить у ніякі рамки. В даному випадку, ми сьогодні отримуємо копію вашого звернення і сьогодні ж направимо звернення у відділ «К» СБУ, у відповідне управління ВМС. Ми ініціюємо перевірку вищезазначених фактів і будемо все це контролювати. Більш того, придамо прозорості та відкритості всьому, що відбувається. Звісно, ми поцікавимося, де у робочий час знаходиться керівник організації, який має бути тут. Чи на лікарняному, чи у відряджені по, якімось, робочим питанням? У будь якому випадку мені цікаво – чому його нема на робочому місці? Вам (працівникам), хотів би порадитися триматися разом, спільно. З нашого боку, я даю вав тверду обіцянку, що ми докладемо всіх зусиль. Наші телефони у вас є, ми завжди на зв’язку і готові підставити своє плече. У будь якому разі – ми рядом і будемо вас підтримувати по мірі того, як просуваються події».

Також Вадим Підберезняк додав, що в нього є запитання до Сергія Скоропада з приводу невідповідності його офіційних доходів та розходів. Так незрозуміло, на які кошти пан Скоропад купив автомобіль «Мерседес» елітної моделі. Депутати Миколаївської обласної Вадим Підберезняк та Анатолій Катрич звернуться у СБУ та МВС з проханням перевірки діяльності «Миколаїврибоохорони» в період керівництва Сергія Скоропада.

Авто Скоропада2 Авто Скоропада1