Миколаїв відмітив річницю звільнення від сепаратистів

Миколаїв відмітив річницю звільнення від сепаратистів

Рівно рік тому силами жителів міста Миколаєва було зруйновано табір проросійських сепаратистів. У вечорі 7 квітня 2014 р. сепаратисти розпочали штурм Миколаївської ОДА, а міліція зайняла вичікувальну позицію. На тлі вже захопленого Криму та подій на Донбасі це виглядало дуже загрозливо. Патріотично налаштовані прості мешканці Миколаєва, що об’єдналися у народне ополчення чи долучилися до нього, виступили єдиним фронтом та знесли табір сепаратистів і відстояли ОДА. Тим самим було поставлено крапку в питанні у належності Миколаєва до України та сказано рішуче «ні» так званій руській весні.

Погана погода не дозволила відсвяткувати учасникам тих подій на місці миколаївського майдану, але всі бажаючі зібралися у сесійній залі ОДА та провели урочисті збори під спів українського народного хору. Виступали активісти миколаївського майдану та народного ополчення, миколаївські бійці полку «Азов», 79-ї аеромобільної бригади, волонтери та українські патріоти з Херсону. Всі так чи інакше визначали, що Миколаїв рік тому зробив самоочищення від сепаратизму та своїм вчинком подав приклад іншим містам Півдня та Сходу України. Разом з тим підкреслювалося, що не на часі втрачати пильність: в країні йде війна, а сепаратисти поховалися, в тому числі у владних кабінетах, і тому, потрібно продовжувати очищення України.

Вадим Підберезняк, Анатолій Катрич
Вадим Підберезняк та Анатолій Катрич

Серед учасників визволення Миколаєва від сепаратистів були представники різних демократичних політичних сил, в тому числі – нинішнього «Народного фронту». Виступаючі підкреслювали важливий внесок в оборону ОДА та організацію дій ополчення керівників «Народного фронту» Миколаївщини Вадима Мерікова, який зараз є головою обласної адміністрації, та Вадима Підберезняка, нинішнього керівника обласної організації партії.

IMG_3770
Антон Алєнін з Маріуполя

Особливо приємним для зібрання було привітання для миколаївців від українських патріотів з Маріуполя та Сєвєродонецька, що зверталися у прямому ефірі завдяки Миколаївській обласній телерадіокомпанії. Зокрема, керівник Маріупольської організації «Народного фронту» Антон Алєнін у своєму зверненні до миколаївців подякував їм за їх мужній і патріотичний приклад. Враховуючі події на Сході, він закликав більше не чекати та, в разі нової загрози, брати до рук зброю і відстоювати своє місто та єдність України.

На останок, незважаючи на штормовий вітер та проливний дощ, учасники минулорічних подій вийшли на миколаївський майдан та заспівали гімн України, тим самим, підтверджуючи власну стійкість та готовність далі боротися за свободу, демократію та єдність нашої держави.

 

IMG_5143
Голова Миколаївської ОДА Вадим Меріков
Командир ополчення Микола Тросиненко (ліворуч) Командир 79-ї Іван Савка(центр)
Командир ополчення Микола Тросиненко (ліворуч) та командир 79-ї бригади Іван Савка (центр)

 

IMG_5027
Організаторка заходу – Оксана Янішевська

 

IMG_5147

 

IMG_5146IMG_5096 IMG_5074 IMG_5058 IMG_5043IMG_5018 IMG_5013 IMG_5009 IMG_5006