В Миколаєві пройшов Марш миру до річниці перемоги майдану

Марш мируРівно рік тому 22 лютого 2014 року Україна дізналася про перемогу Майдану. Після кривавого розстрілу мирних активістів Майдану, Янукович зник зрозумівши, що не зупинить прагнення народу до правди. Саме у цей день на центральній площі Миколаєва, площі Леніна, зусиллями активістів Миколаївського Майдану відбулося повалення з постаменту статуї Леніна, як символу радянської епохи, яку у своєму  остаточному вигляді представляв режим Януковича.

Про ці події, про жертви, досягнення та поразки,  про вшанування загиблої Небесної сотні йшлося сьогодні на мітингу у Миколаєві. Люди зібралися на тому самому місті де три місяці поспіль, кожного дня збирався Миколаївський Майдан. Серед присутніх були члени демократичних політичних сил, які пліч о пліч виборювали свободу рік тому. Виступаючи, вшановуючи пам’ять загиблих як Небесної сотні так і героїв АТО, підкреслювали, що революцію не закінчено. Щоб ці жертви не були марними – варто продовжувати нашу боротьбу і змінити країну, зупинити агресора.

IMG_4380

З представників «Народного фронту» були депутати Верховної Ради Тарас Кремінь та Ігор Бриченко, депутати обласної ради Станіслав Мартиросов та Анатолій Катрич, депутати міської, районних рад області, керівники районних організацій та прості активісти. Від народного фронту до присутніх звернувся Тарас Кремінь. Він сказав, що Миколаївський Майдан також відстояв увесь цей час до перемоги. Що завдяки йому в Миколаєві на початку квітня вдалося остаточно ліквідувати антимайдан.

«Разом із завершенням, трагічним фіналом подій у Києві, в Україні розпочалася нова сторінка життя. Нова сторінка історії, яка була соголосна із подіями буремними і в Криму, і на Сході країни, і на тих наших кордонах, на яких і сьогодні стоять наші військовослужбовці. Загроза наближалася і збоку Придністров’я, і з боку Півночі, і з боку Півдня. В страшному стані знаходилися наші аеропорти, і викриті диверсії у Кульбакіно, і на території окремих частин. Вибухівку знайдено від активістів-комуністів біля наших мостів. Ці та інші речі, вони не забудуться, а я думаю, що вони і сьогодні  знаходяться на особливому обліку. Я звертаюся зі словами вдячності до наших матерів, до наших вдов, які, на превеликий жаль, потребують сьогодні більшої уваги, але вони виховали своїх синів, віддали найдорожче, що в них є – своїх дітей, своїх чоловіків, своїх близьких і рідних.

Тарас Кремінь

Я схиляю голову перед нашими військовослужбовцями, які сьогодні у Харкові очікують на своє повернення. До своїх домівок, до своїх родин. Приниження і знущання, нелюдські умові перебування для наших офіцерів Національної гвардії, 79-ї бригади, інших підрозділів, яких обміняли вчора і вони повинні зараз повернутися до себе до дому. Вони не зрадили присязі, коли стояли зі своїми сослуживцями на передовій. Вони не повтікали і не змінили своїй присязі, коли були у полоні. Півроку полону, повірте мені, це найстрашніше, що може бути із тими варварами, із тими злодіями.

Я схиляю голову перед тими, хто сьогодні стоїть тут, хто збирається у далекі походи. Перед нашою 79-ю бригадою, частина якої повертається сьогодні до Миколаєва. Пере д всіма вами, хто молиться і хто вірить у справжній новий відлік української історії. Тому я хотів би, щоб сьогоднішній марш миру, який, я думаю, не буде тріумфом, а стане кроком до народження нової української держави, зможе показати не тільки Півдню України, але і всій нашій державі, що з Миколаївщини починається очищення, що Миколаївщина – це форпост, Миколаївщина – це столиця і патріотів, і волонтерів, і справжніх героїв України. Вічна пам’ять героям! Слава Україні!», – завершив Тарас Кремінь.

Активістів Майдану від імені обласної державної адміністрації вітали почесними грамотами за вклад у свободу та демократію в Україні. Серед нагороджених «фронтовиків» був голова Очаківської організації Сергій Чорний, голова партійної організації «Народного фронту» у Центральному районі міста Миколаєва Юрій Підвишинський сказав «Хотілося, щоб все те, за що боровся Майдан, якомога більше увійшло в життя людей, які його не сприймали, а для цього нам багато що треба зробити. Тому звертаюся  до влади і до всіх нас: мобілізуватися і надалі, аби пришвидшити те, заради чого ми стояли, заради чого ми боролися. Не зволікайте з часом, бо зараз за це платиться життям. Слава Україні!»

IMG_4483
Подяку отримає Сергій Чорний
IMG_4484
Володимир Якубчик також був віддячений
IMG_4475
Юрій Підвишинський закликав Майдан не зупинятися

Додав свою думку активісті Миколаївського Майдану, член «Народного фронту» та теперішній голова Молодіжної колегії при облдержадміністрації Микола Дмитрієв. Він висловився в тому, що ми самі винні, як суспільство, в тому, що обрали Януковича та таку владу. Багато в чому через те, що молодь не приходила на вибори, а більшість слухняно терпіла таку владу. В тому що ми не можемо більше бути байдужими.

Кремінь, Янішевська, Бриченко, Дмитрієв
Тарас Кремінь, Оксана Янішевська, Игор Бриченко, Микола Дмитрієв

Далі учасники рушили саме у Марш миру, вигукуючи патріотичні гасла, що стали популярними на Майдані. Марш завершився біля пам’ятнику Небесній сотні, де відбувся молебень та покладання квітів у пам’ять по загиблим. Далі до «вільного мікрофону» підходили люди та висловлювали свої думки, що ще більше посилювало відвертість та щирість заходу.