В Миколаєві було відкрито пам’ятник Небесній сотні

Памятник Нібесній сотні20 лютого, у річницю розстрілу людей на Майдані, в Миколаєві на вулиці Садовій було урочисто відкрито пам’ятник Небесній сотні. Авторами скульптури стали львів’яни Володимир Цисарик та Сергій Іванов. Їхній проект пам’ятнику переміг у конкурсі, що був оголошений головою Миколаївської обласної адміністрації Вадимом Меріковим, який також був присутнім на відкритті. Він разом з народним депутатом України від «Народного фронту» Тарасом Кремінем урочисто перерізали стрічку і скульптура, прихована під білою тканиною, зросла на постаменті. У своєму виступі Вадим Меріков підкреслив, що це перший пам’ятник Небесні сотні в Україні і він вдячний і авторам скульптури, і всім тим, хто долучався до його створення.

Тарас Кремінь взяв слово. «Я думаю, що сьогодні, коли ми стоїмо біля витоків нової української держави, ми повинні з повною відповідальністю роботи справи, в яких ми не маємо право помилятися. Я дякую нашій церкві, яка не зрадила нам, а ні в часи Київського Майдану, а ні в часи Миколаївського. Я дякую  всім активістам і громадським діячам, всім нашим бійцям військових підрозділів і частин. Усім тим, хто сьогодні стоїть вздовж і поряд з нашим українським кордоном. Це славетні люди. А також я схиляю голову перед тими героями, які продовжили великий небесний шлях Небесної сотні. Тому я закликаю усіх вас: не кожного року, а кожної секунди думати про ту велику жертву, про той священний вівтар, на якому покладені і лежать душі нашої Небесної сотні.   І думати, чи достойні ми тих великих жертв, і чи готові ми захищатися так, як вони захищалися без зброї, без елементарного захисту. Росія –Покладання квітів великий агресор. І ті депутати, які і досі сумніваються, і ті громади, які досі не зрозуміли, звідки йде навала, вони повинні брати на себе відповідальність і спокутувати цей гріх. Тому я закликаю всіх тих, хто найближчим часом буде розглядати ці всі питання. До тих, хто і досі сумнівається, сидячі біля телевізора, нарешті зрозуміти, що Миколаїв і Південь України та Україна – це велике єдине ціле. Давайте жити Україною, молитися Україні! І вічна пам’ять героям! Героям – слава!», – висловився Тарас Кремінь.

Депутат міськради Олександр Курченко з дружиною покладають квіти
Депутат міськради Олександр Курченко разом з дружиною покладають ківіти

Серед присутніх на відкритті були депутат Верховної Ради від «Народного фронту» України Ігор Бриченко, його колеги по партії – депутати Миколаївської обласної ради Вадим Підберезняк, В’ячеслав Бонь, Станіслав Мартиросов та депутати-фронтовики з Миколаївської міськради Олександр Курченко та Олег Мудрак. Були присутні однопартійці з Доманівського, Березанського, Ново-Одеського та інших районів області. Всі разом, так чи інакше були учасниками Миколаївського Майдану.

Іван Свака замкомбриг 79 бригади
Замкомбриг 79-ї бригади Іван Савка покладає квіти

Також на заході були присутні колеги по Майдану – представники інших демократичних сил: Народного Руху, партій «Свобода», «Удар», «Демальнс». Після виступу їх представників священники УПЦ КП відслужили молебень по загиблим з Небесної сотні та по бійцям АТО. Після, сотні миколаївців поклали квіти, лампадки та вінки до пам’ятнику.