До річниці виведення радянських військ з Афганістану

Вивід військ з Афганістану15 лютого – це визначна дата для багатьох людей не тільки в Україні, а і у всьому колишньому СРСР. 15 лютого 1989 року завершився вивід радянських військ з Афганістану. Ця війна принесла значні матеріальні витрати та численні жертви нашому народу, тоді ще в складі Радянської імперії. Ми згадуємо загиблих у цій безглуздій війні і пам’ятаємо її значення.

В угоду імперським радянським амбіціям ми були втягнуті у затяжну, а головне – несправедливу війну на чужій землі. Нам, як суспільству, брехали, що ми виконуємо інтернаціональний борг по захисту народної демократії в Республіці Афганістан. Але все виявилося марним: свобода та процвітання не приноситься на багнетах завойовників.

Ситуація з війною в Афганістані нагадує сьогоднішню приховану російську інтервенцію в Україну. Під видом так званих ДНР-ЛНР кремлівська влада намагається відновити радянсько-російську імперію. Заради своїх владних амбіцій загарбники знову брешуть, не жаліють ні своїх бійців, ні українців, навіть, життів мирного населення. Німа нічого цінніше, ніж людське життя. І та влада, яка його не цінить – приречена на поразку.

Афганська війна тоді остаточно підірвала економіку СРСР та прискорила його розпад. Зараз над Росією знову нависла суспільно-економічна криза, яка може бути набагато глибшою, ніж тоді. Зараз влада в Росії, що не хоче робити висновків з історії, ставить свою країну на межу прірви.

Не даремно, як останній шанс врятувати тисячі життів, світовими лідерами запропоновано Росії та її маріонеткам з бандитських угруповань припини ескалацію насильства і перейти до мирного врегулювання. Може бути проведена паралель між виводом військ з Афганістану та підписанням угоди про припинення вогню на Сході України. В цей день, символічно поєдналися такі визначні дати як закінчення війни в Афганістані та православне свято Стрітення Господнє. Ми сподіваємося, що у Путіна та його оточення вистачить розуму і вони скористаються можливістю встановити мир зараз.

ВСУ у наступіМи пам’ятаємо скалічених та загиблих у афганській війні. Ми пам’ятаємо ті історичні уроки, що принесла нам афганська війна. Ми пам’ятаємо і нових героїв України. Ця війна для нас справедлива. Ця війна – за незалежність України. Патріоти стали на захист нашої держави, на захист нашого вибору як нам жити далі. І ми обов’язково переможемо, бо з нами правда!

Миколаївська обласна організація партії «Народний фронт»