Благодійний фонд Ігоря Бриченка відкрив палату для лікування бійців АТО

 IMG_4036

В рамках благодійної всеукраїнської програми «ДОБРО ЛЮДЯМ» благодійний фонд Ігоря Бриченка «КРОКУЄМО З ТУРБОТОЮ» разом із благодійним фондом «ПОЛІСЬКИЙ ОБЕРІГ» та благодійним фондом «АПОСТОЛ»

9 лютого у військовому шпиталі Миколаєва (вул. Урицького, 4) відбулося відкриття нової палати у терапевтичному відділенні для бійців АТО. Ця палата оснащена 3-ма функціональними, повністю автоматизованими ліжками з пультами дистанційного керування. Такі ліжка значно полегшають процес одужання хворого. Також палата повністю укомплектована тумбочками, стільцями та столами.

IMG_4067
Начальник облздраву Маргарита Капуста

Оснащення палати для лікування та одужання бійців антитерористичної операції було здійснено повністю за рахунок благодійного фонду народного депутата України Ігоря Бриченка «Крокуємо з турботою». У цьому заході взяли участь партнери Ігоря Бриченка по фонду, це народний депутат України Тарас Кремінь та лікар-волонтер Миколаївської обласної лікарні Дмитро Бачинський. Також були присутні Голова обласного управління охорони здоров’я Маргарита Капуста та начальник шпиталю полковник медслужби Володимир Візняк.

Як зазначив Ігор Бриченко, в фонді співпрацюють різні люди і кожен робить те, що в нього краще виходить. Зокрема, Тарас Кремінь шукає спонсорів для фонду, налагоджує стосунки з підприємцями та закордонними організаціями, діаспорами. Дмитро Бачинський, як лікар, здійснює пошук медичного обладнання та ліків. Так, представлені ліжка були відібрані та доставлені з Німеччини за його участі. «Ми гарно співпрацюємо один з одним і запрошуємо всіх небайдужих до співпраці», – підкреслив Ігор Бриченко.

IMG_4064За словами начальника терапевтичного відділення майора медичної служби Інни Візняк, відділення може прийняти до 80-ти хворих, а зараз лікування проходять 60 бійців. Що стосується таких ліжок, що були надані фондом Ігоря Бриченка, то потреба в них дуже велика. «Вони потрібні кожному першому. Тому що учасникам АТО доводиться носити велике навантаження. Бронежилет і спорядження – до 20-ти кілограм щодня. Це додаткове навантаження на хребет. Тому і молоді військові, і у віці – однаково потребують лікування хребта, а такі ліжка найбільш для цього підходять», – сказала Інна Візняк.

Начальник шпиталю полковник медслужби полковник Володимир Візняк додав, що у таких ліжках особливо потребує хірургічне відділення шпиталю, і що він сподівається на подальшу співпрацю не тільки з фондом Ігоря Бриченка, а й на допомогу громади в цілому. Поодинокі приклади цього вже є. Також він прокоментував внесок, безпосередньо фонду Ігоря Бриченка.

Хірург Миколаївської обласної лікарні Дмитро Бачинський, як медичний експерт прокоментував корисність використання, втому числі, для медичного персоналу таких ліжок та поділився подальшими планами фонду у розширенні географії його діяльності, зокрема допомозі лікарням у Маріуполі.

IMG_4062Поки що єдиним пацієнтом палати № 10 став львів’янин Йосип Матковський, який є командиром одного з підрозділів 28 бригади. Він досвідчений боєць, учасник війни в Афганістані. Він дуже позитивно відізвався про нове автоматизоване ліжко та почав демонструвати як воно діє. Ігор Бриченко, Тарас Кремінь та Дмитро Бачинський взялися вивчати та випробовувати всі технічні можливості. Також Йосип Матковський підкреслив, що дуже цінить професійність та ставлення медичного персоналу шпиталю: «Вони несуть службу не гірше за нас!»

Народний депутат України Тарас Кремінь розповів про нову акцію, яку вони започаткували з Ігорем Бриченком. Справа в тім, що минув рік головування у Європейському парламенті Латвійської Республіки, а саме ця країна ще у 2014 одна з небагатьох відгукнулася та надала допомогу Україні військовим та переселенцям. Зокрема, Повноважний та Надзвичайний Посол Латвійської Республіки в Україні доктор Аґріта Даудзе передала «шкільний» вантаж для дітей морських льотчиків.

Тому Тарас Кремінь та Ігор Бриченко вирішили розпочати збір підписів та побажань бійців АТО на українському прапорі таIMG_4095 подарувати його пані Даутзе як символічну вдячність за допомогу Латвії нашій країні. До інших підписів, які вже стояли на цьому прапорі Тарас Кремінь попросив розписатися від імені бійців 28-ї бригади Йосипа Матковського.

Окрім медичного обладнання та меблів від фонду було передано продукти для бійців, що проходять лікування у шпиталю.