Миколаївські нардепи Бриченко та Кремінь передали 79-й бригаді медичне обладнання

DSC_0025
Ігор Бриченко, Тарас Кремінь, Олександр Швець, Іван Савка

Починаючи з літа 2014 року народним депутатом України Ігорем Бриченком та, та тоді ще Головою Миколаївської обласної ради, а нині, теж депутатом Верховної Ради Тарасом Кремінем було розпочато збір коштів для допомоги ЗСУ. Разом з Миколаївською дирекцією «Ощадбанку» стартував цей патріотичний проект. На сьогодні зібрано більше мільйона гривень. Завдяки цьому, на Миколаївському бронетанковому заводі в рамках проекту «Броньована медична допомога» було зроблено декілька спеціалізованих бронетранспортерів, які пристосовані для евакуації поранених з поля боя та здійснення першої медичної допомоги. Всі вони були доправлені в зону АТО.

DSC_0047
Медслужба укомплектована

2 лютого 2015 року Ігор Бриченко і Тарас Кремінь, а також директор заводу Олександр Швець у присутності працівників заводу передали додаткове медичне обладнання заступнику командира 79-ї аеромобільної бригади полковнику ЗСУ Івану Савці та командиру медичної служби бригади.  Бригада отримала дві великі аптечки, аналогів яким немає в країні. Це високоякісне обладнання, що розроблено за сучасними стандартами НАТО. Наявність таких засобів у медичних БТРах значно покращує надання першої допомоги при пораненні.

Директор заводу Олександр Швець щиро подякував і народним депутатам, і працівникам заводу, і всім громадянам, які долучилися до цього проекту – «Броньована медична допомога». Він також підкреслив, що Миколаївський бронетанковий завод збільшує обсяги виробництва, оскільки цього потребує українська армія.

DSC_0041У своїй вітальній промові Тарас Кремінь сказав: «Напевно, нагадувати всім історію появи броньованих швидких медичних допомог нікому не треба. Це унікальні машини, які перевірені і часом, і, втому числі, на передовій. В першу чергу, хочу подякувати і директору підприємства, і працівникам цього заводу, які не тільки розробили цю модель але і ефективно її постачають на фронт. Вона по-справжньому  сьогодні допомагає нашим військовослужбовцям. З іншого боку, я прекрасно розумію, що 79-та бригада – це Миколаїв. А Миколаїв, маючи таких героїчних захисників, повинний забезпечити їх всім, я підкреслюю – всім! Тому, дуже вірно, що Миколаївці не тільки в області, але і всього світу об’єдналися і, навіть, протягом останніх днів на рахунок, який ми відкрили спеціально в «Ощадбанку» для збору коштів на будівництво швидкої медичної допомоги – продовжують надходити кошти, а це вже понад один мільйон гривень. І у зв’язку з тим, що виникла така сума, буде дуже правильно, якщо її використати для броньованих швидких допомог».

DSC_0043«Московська орда не має нічого святого!», – так радикально висловся Іван Савка. Він пояснив, що російські терористи і сепаратисти навмисно обстрілюють мирне населення, щоб потім показати це все в Росії і звинуватити в цьому українські війська. Він також додав, що терористи на Донбасі навмисно стріляють і по транспортам, що привозять поранених. «В донецькому аеропорті ми втратили одну з таких броньованих медичних машин. «Сепари», бачили червоні хрести і навмисно полювали за нею декілька днів. Якими треба бути нелюдами, щоб знищувати медичний транспорт та ще з пораненими», –  підкреслив Іван Савка.

Також він подякував організаторам цього проекту та висловив свою думку, що важко переоцінити цінність цього внеску у допомогу збройним силам України, що він дуже вдячний миколаївцям за підтримку рідної 79-ї аеромобільної бригади. «Неможна допускати ворога на свою землю ні в якому разі. Ми обов’язково повинні зупинити російського агресора», –  завершив полковник Савка.

Депутати «Народного фронту» Ігор Бриченко і Тарас Кремінь звертаючись через журналістів, що були на заході, до жителів Миколаївщини подякували їм ще раз за участь у проекті допомоги українській армії та закликали не зупинятися и продовжувати її підтримувати хто чим може. Зокрема, Ігор Бриченко підкреслив, що ця війна стала для нас народною і ми всі є народний фронт.