Миколаївці вшанували загиблих під Крутами

DSC_9480
Вадим Підберезняк та Анатолій Катрич

29 січня миколаївці разом зі всією Україною вшановували пам’ять загиблих українських патріотів у бою під станцією Крути у 1918 році. До пам’ятного меморіалу воїнам 79-ї мобільної бригади, який так само символізує всіх захисників-патріотів України, покласти квіти прийшло більше двох сотень людей. Серед присутніх були і представники влади – міський голова Юрій Гранатуров та голова обласної адміністрації Вади Меріков.

«Сьогодні історичний день для України. Ми згадуємо молодих хлопців, героїв, які віддали життя за незалежність нашої держави. Бій під Крутами відбувся 97 років тому. Сьогодні історія повторюється. На Сході країни йдуть запеклі бої, гинуть молоді воїни, патріоти за нашу з вами свободу. За нашу незалежність. Україна переможе російського агресора, тому що за нами правда!» – сказав Вадим Меріков.

DSC_9466
Станіслав Мартиросов

До меморіалу поклали квіти і представники партії «Народний фронт». Це депутати обласної ради Вадим Підберезняк, Анатолій Катрич, Станіслав Мартиросов. Заступник командира 79-ї бригади Іван Савка, який також є членом «Народного фронту» та йшов на парламентські вибори за списками партії, провів також у своїй промові паралелі із сьогоденням нашої держави та подіями минулого 1981 року.

Савка у мемориала
Іван Савка

Зокрема, він сказав: «97 років минуло від цього, від цих подвигів, коли молоді юнаки з любов’ю до своєї вітчини – України, стали на захист проти багатотисячної армії…, червоноармійців. Оцих катів, які прибули на Україну під проводом Муравйова для того, щоб не дати можливості вільно розвиватися і мати свою незалежну державу – Україну. І вданий час випала ця доля для нас, громадян України, захистити свою цінність – Богом дану землю Україну! Тому що за нами правда, а з правдою завжди Бог! І ми переможемо! Я хотів би звернутися до юнаків, до студентів, до школярів, які знаходяться тут, або тих, які по певній причині не можуть прибути. І подякувати їм за підтримку, за підтримку своєї рідної армії народу України. За підтримку нас. 48 військовослужбовців, які віддали своє життя за нашу територіальну цілісність, за нашу державу – Україна. Вони знали одне, що вони захищають майбутнє нашої держави. Це для наших дітей, наших дружин, матерів. Це для того, щоб ми мали свою державу, щоб ніхто не панував і не керував нами, щоб ми не були рабами, кріпаками. Тому що ми – українці, ми нація України. Слава Україні!»

IMG_8712
Микола Дмитрієв

Від молоді висловився член «молодіжки» «Народного фронту» та голова молодіжної колегії при обласній адміністрації Микола Дмитрієв. Він процитував фразу Михайла Грушевського, яку він сказав у 1918 році, коли відбулося перезахоронення студентів, що загинули, на Аскольдовій могилі: «Ось, в цій хвилі, коли завозяться труни перед Центральною Радою, де протягом року створювалася українська державність, з фронтонів його будинку здирають російського орла. Ганебний знак російської влади над Україною. Символ неволі, в якій вона прожила 260 з лишнім років. Водно, що можливість його зірвати не давалась даром. Видно, що вона не могла пройти без втрат. Її можна було купити кров’ю, і кров пролили ці молоді жертви, яких ми проводжуємо», – також він додав свою оцінку сьогодення, – «Мені гірко, що це повторюється знову. Слава героям за те, що ви нас захищаєте! І я обіцяю від імені всіх присутніх, що ми не дамо наше місто на потурання. Ми не дамо, тут, порушити мир».DSC_9477

Після всіх виступів миколаївці вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих бійців АТО та заспівали Гімн України під духовий оркестр. Сотні лампадок та квітів були покладені жителями міста до меморіалу загиблим воїнам 79-ї бригади аеромобільних військ збройних сил України.

Фотографії люб’язно надання інтернет-виданням «Преступности.НЕТ»