Миколаївці допомагають постраждалому Маріуполю

IMG_3631В ніч на 26 січня до Маріуполя прибула перша партія гуманітарної допомоги з Миколаєва. Як повідомлялося раніше, окрім загиблих і поранених від обстрілу російською реактивною артилерією міста, відбулися численні руйнування. В багатьох будинках просто повибивало скло, що в зимових умовах приводить до виморожування житла. За первинними оцінками місту необхідно до 85 тисяч квадратних метрів скла для вікон. Мешканці намагаються, принаймні, закрити вибиті вікна поліетиленовою плівкою.

Як зазначив Антон Аленін, керівник регіонального виборчого штабу політичної партії «Народний фронт» у місті Маріуполь, на вечір 25 січня  в крамницяхIMG_3734 Маріуполя не залишилося жодного метру плівки. «В день ми роздавали мешканцям Східного району все, що змогли купити. Люди вистроїлися у довжелезні черги і, буквально, виривали з рук плівку. Ми з хлопцями роздавали по 6 квадратних метрів в одні руки, але і це на допомогло: вона швидко закінчилася. Якраз в той час до нас з Миколаєва зателефонував народний депутат Ігор Бриченко і спитав, що потрібно, чи треба допомогти.

IMG_367326 січня з ранку активісти «Народного фронту» Маріуполя почали розвозити плівку по школах та дитячих садках, що постраждали в наслідок обстрілу. Допомогу надали школі №68 та дитячому садку №42, в якому було вибито 90% всіх вікон. Також роздали більше сорока рулонів мешканцям обстріляного Східного мікрорайону. Жителі дякували миколаївським та маріупольським волонтерам.

В районі було також розгорнуто намети МНС. Видавалося мешканцям гарячу їжу, чай і також плівку для вікон. Працювали психологи. Згодом до місця роздачі під’їхали міський голова Юрій Хотлубей та голова Донецької області Олександр Кіхтенко.

Голова Миколаївської обласної адміністрації Вадим Меріков виступив з ініціативою про подальшу підтримку Миколаївщиною постраждалого Маріуполя. Було сформовано два вантажних автомобілі, які 27 січня мають привезти до Маріуполя шифер та рубіроїд в обсязі 1,5 тисяч квадратний метр кожний. «Ми не залишимо наших співгромадян у біді. Миколаївці протягують маріупольцям руку помочі», – резюмував Вадим Меріков.